1. 15.
  come closer
  Bana en sevdigim filmlerden birinde gecen bir repligi hatirlatan cumle.
  1 ... louisa clark
 2. 14.
  chickenfoot grubunu bana sevdiren, benim özel kılan şarkısı.
  vokalin gırtlaktan söylediği, gitarların adeta dans ettiği bir şarkı.
  dinledikçe içinde kaybolunası.
  2 ... silent lucidity
 3. 13.
  tesadüfen keşfettiğim ve introsu kullanılarak tekrar farklı şekilde düzenlenen aslen pakistanlı olan salma agha isimli bir kadının söylediği 80'li yılların bollywood filmlerinden birinin şarkısı. normalde hint müzikleri ile aram çok iyi değil ama bu bildiğimiz hint müziklerinden ve hintçe şarkılardan farklı.
  orjinal hali:
  https://youtu.be/exO3gglyFSU
  değiştirilmiş versiyonu:
  https://youtu.be/1p2-O2jVhPU
  değiştirilmiş versiyonunu bundan 2 yıl önce power fm'de pazar akşamları mykonos'tan yayın yapan dj babis çalmıştı bir ara. eski telefonumun kayıt programı aracılığıyla hafıza kartına kaydetmiştim. midomi adlı program aracılığıyla değiştirilmiş versiyonunu buldum. değiştirilmiş versiyonunun you tube'daki bir videosunun altına yazılan bir yorum aracılığıyla da şarkının orjinalini buldum. orjinali kulağa daha hoş geliyor sanki.
  1 ... asi 1993
 4. 12.
  tarkan ın insanın keyfini yerine getiren harika ingilizce albümü.

  kim ne derse desin adam yaşayan efsane.
  ... agresif edward
 5. 11.
  kanımca çok güzel şarkıların bulunduğu ama yeteri kadar tanıtılamamış olan tarkan albümü. bir pazarlama hatası. bu kadar güzel bir albüm nasıl hakettiği yeri bulamaz diye hala şaşırır ve üzülürüm. bana da inanmıyorsanız youtube dan albüm şarkılarına yabancıların yaptığı yorumlara bakın derim.. önerim; tarkan ingilizce albüm yapmaktan vazgeçmesin ve daha iyi bir reklam organizasyonu olan yeni bir albüme come closer şarkılarından da bir kaç tanesini de araya serpiştirsin.
  ... patik giyen vampir
 6. 10.
  "Safları sıklaştıralım muhterem cemmaat" anlamında bir ulusa sesleniş tümcesi, dışarda cemaat kaldı gibisinden bir diğergamlık örneği sergileyip, gönülsüz de olsalar öndekilerin biraz gıpraşmasına neden olabilir.
  ... markovanbasten
 7. 9.
  "yamacıma gel" demek.
  1 ... cnnturk
 8. 8.
  (bkz: bir album dinledim ve hayatim degisti) *
  1 ... scarface
 9. 7.
  resmi kayıtlara göre 30.000 satan tarkan albümü.
  1 ... janjan
 10. 6.
  ilk dinlediğinizde bütün şarkıları birbirine benzettiğiniz albüm. daha sonra tabi farklı olduklarını anlıyorsunuz.
  yine de tarkan daha iyisini yapabilirdi diyorum. aceleye gelmiş desem 10 yıldır bunu hazırlıyo. bi çok tarkan hayranını tatmin etmedi bu albüm.
  1 ... janjan