1. 1.
  amerikanca'da universite degil, master veya doktora yapilamayan, sadece associates degree veya bachelors degree yapilabilen okul anlamina gelir. ingilizce'de university diye bir kelime varken buna gerek yoktur zaten.

  dilimizde lise anlaminda kullanilan college ingilizce'den degil fransizca'dan gecmistir.
  3 ... abdulkadir gumus$u
 2. 2.
  college sözcüğü türk gencinin aklına otomatik olarak sikiş mekanı çağrışımı yapmaktadır. her tür filmde, amerikadaki kolejlerde herkes birbirini düdüklemektedir çünkü.
  1 ... agena
 3. 3.
  2008 yılı abd komedi filmi. Deb Hagan yönetmiş, Dan Callahan ve Adam Elliso yazmışlar. Drake bell, Andrew caldwell, Andree moss, Carolyn moss başrollerde oynamış. klasik amerikan gençlik komedisi.
  1 ... polimorf olmus sokak lambasi
 4. 4.
  2008 & abd yapım, amerikan gençlik klasiklerinden bir film..

  --spoiler--
  3 liseli arkadaş, eğlence arayışı içindedirler.. haftasonu üniversite gezisi vardır ve onları büyük süprizler bekler..
  --spoiler--
  -1 ... vampzdisco
 5. 5.
  (bkz: college fuck fest)
  ... tacsiz kral
 6. 6.
  amerika birleşik devletleri'nin, alaska eyaleti, fairbanks north star idari bölgesinde, yaklaşık 13,5 bin nüfuslu bir yerleşim birimi.

  koordinatları(*): 64.848302, -147.827194
  ... pipishik
 7. 7.
  (bkz: yedinci nesil silik)
  ... bozok baykusu
 8. 8.
  ingilizcesi "college" olup türkçeye "kolej" diye çevrilen lise sonrası eğitim merkezidir. üniversite eğitimi takribi 2-6 yıl iken college eğitimi 9 ay ila 3 yıl arasıdır. college dersleri, lise gibi, her gün sabah 9 - akşam 4 arası orada bulunmayı gerektirir. ayrıca college eğitimi almak için ödenmesi gereken ücret üniversite için olandan azdır.

  üniversite ve college arasındaki en önemli fark ise üniversitelerin akademik bilgi vermesine karşılık college daha çok meslek erbabı olmaya yönelik bir eğitim vermesidir. kısaca söylemek gerekirse: üniversite bir şeyin ne olduğunu, college nasıl yapıldığını öğretir. derslerin oturup öğretmeni dinlemek şeklinde geçtiği üniversitelerin aksine college öğrencilerin bir şeyi yapma konusunda becerisini geliştirir. örn. bilgisayar parçaları birleştirmek, motor tamir etmek, web sayfası dizayn etmek...

  kısacası college meslek yüksek okuludur.
  1 ... simli kalem