bugün

(bkz: büyük düşler)

çok eski bir öykü bu
insanlar durmuş bekliyorlar
o gelecek hiç gelmiyor
ruhum öğrensin artık
bu ağlatan eski oyunu

çocuklar ve hayvanlar
tüm gece yalnız konuştular
öğrenince oyunu
o masal yine başladı
parlaklaştı evren birden

sorular ve cevaplar
bir bir hepsi yok oluyorlar
öğrenince sonunu
hayat yeniden başladı
parlaklaştı evren birden

seninleyim
mutluluk kalbimde çözülmüş
ulaşamaz bana yanlış sesler
senleyim
rüyadan farksız
kaybolursam şarkı söyle

senleyim
rüyadan farksız
tek özleyen sen değilsin
senleyim
şansımız artmış
kaybolursam şarkı söyle
kaybolursam şarkı söyle
kaybolursam...
kaybolursam şarkı söyle dizelerinde kendimi kaybettiğim,eski formatının çok daha hüzünlü ve güzel olduğu söylenen, ama bu haliyle de son derece canalıcı mor ve ötesi şarkısı.
sarki bastan heyecanli baslayarak sonuna kadar da boyle suruyor evet.sozlerdeki saflik yureginize cokuyor resmen.
büyük düşler albümünün bana göre en güzel 3 şarkısından biri.
mor ve ötesi grubunun çok sevdiğimiz bir parçasıdır.seninleyim mutluluk kalbimde çözülmüş ulaşamaz bana yanlış sesler...
kaybolursam söyleyeceğim şarkıdır kendileri. ama eğer senleysem ve rüyadan farksızsa şansımız artmış demektir.
4 dakika 45 saniye boyunca sizi olduğunuz yerden 15 cm. havada tutan, etrafınızda minik yıldızlar yaratan mor ve ötesi hediyesi.
farklı ruh halleri içerisinde farklı yönlere çekilebilecek mor ve ötesi şarkısıdır.

karamsarsanız veya dışarda boğucu bir hava varsa; eskiden beri, insanların aslında "gelmeyecek" bir geleceği bekledikleri, hayat denilen bu oyunda ruhun buna alışması gerektiğine inandırır dinleyen kendisini.

güneş dışarısını delice ısıtıp, -hem dışarısını hem insanın içini- aydınlatıyorsa ve dinleyenin kafasını kurcalayan birşey yoksa, mutluysa; insan, bu oyunun kurallarını öğrenmeye başladıkça, soruların cevaplarına ulaştıkça yaşadığı dünyanın biraz daha aydınlık bir yer olduğunu görmeye başladığına inandırır kendisini. hatta ve hatta bazı şeylerin, mutluluğu kendi kalbinde çözündürdüğünü hisseder. mutluluğu kalbinde çözündüren bu "şey", ona yanlış seslerin ulaşmasını engellerken, onunlayken adeta rüyada gibidir.
'ruhum öğrensin artık bu ağlatan eski oyunu' der harun tekin şarkıda ama dinlerken öğrenmesin; kalsın çocuk ruhum, inansın herkeslere, güvensin dersiniz...