bugün

e2 ile edi ve büdü gibiydiler.
lise döneminde çok seyredip dergisini de takip ettiğim kanaldı. internette dizi yaygınlaşınca, üniversiteye gidince aramız bozuldu. birkaç senedir hiç seyretmiyordum yalnız gördüğümde lise yıllarını hatırlatırdı bana. o dönemin muhakemesini yapıyordum her adı geçince. yazık oldu..
bundan yıllar yıllar önce yüksek çözünürlüğe geçtiklerinde hazırladıkları tanıtım filmi hala aklımdan çıkmayan güzel zamanlarımıza eşlik etmiş kanal.

tanıtım filmine şuradan;
https://www.youtube.com/watch?v=lXrd8NJYbUk

jack scott - goodbye baby
Bu ülkenin ileriye değil geriye gittiğinin en büyük göstergesi(en azından kültürel anlamda) bu kanalın kapanmış olması olabilir.
eski zaman netflixi.
Ne güzel filmler, diziler yayınlardı internetin bu kadar hayatımızda olmadığı, netflix'in esamesinin okunmadığı yıllarda.
çok özledim bu kanalı ayrışma olmadığı zamanlar koyu akpliydim şimdi nefret ediyorum.
Alt yazılı film izlemeyi sevdiren kanaldı. O güzel kanallar güzel atlara binip gittiler. Yerine tlc geldi. Her şey Türkçe dublaj.
avatar the last airbender'i bu kanal sayesinde tanıdım, bazı yabancı dizileride güzeldi Revolution, merlin.

en sevdiğimde cumartesi sabahlarıydı parti hayvanları(barnyard), madagaskar penguenleri, sünger bob, avatar.
Bazı geceler film yayınlardı ama orjinal dilinde türkçe altyazılıydı. 30 kasım 2013'te paul walker öldüğünde ertesi gün eight below'u yayınlamıştı anısına aynısı kanaltürkte yapmıştı.

görsel
görsel

Özledik seni reis.
bir zamanlar içinde birçok yabancı diziyi bulunduran kanal.keşke kapanmasaydı.
two guys a girl and a pizza place gibi bir diziyle beni tanıştıran efsane. sırf bunun için bile takdirlerimi kazanmışlardı. married with children tekrarları ve nice sit-com ile günümüze neşe kattılar.
Kapanması çok üzmüştür.
Gerçekten harika bir TV kanalı idi.
Cold case, dexter, hannibal, two Man a half Man, 24, the big bang teory, breaking bad, mad Man, merlin....ve daha niceleri.
Hakikaten bir başladınızmı duramıyordunuz.
Hele bahsedildiği gibi ustalara saygı kuşağı ayrı bir güzel idi.
Maalesef böyle bir kanalı kapatıp yerine flash TV den hallice olan tlc isimli sikko kanalı getirdiler.
Yazık.
Özlüyoruz.
Sahip olduğu dizi teliflerinin süresi dolalı seneler olmuştur, açılmasını ummak fanteziden başka bir şey değil..
7 yıl önce Merlin ile yabancı dizi serüvenimi başlatan kanal.
yabancı dizi izlemeye başlamamı sağlayan, reklamı bile kaliteli olan kanaldı. shameless bittikten sonra tlc adındaki felaket kanal yayına başladı.

kanal d, atv, show, star, fox ve tv8 gibi kalitesizlik kokan kanalları izlemeyenler için çok iyi bir alternatifti.
biraz nostalji. cnbc-e 2013-2014 yaz kusagi muzigi:
https://youtu.be/PB2pK-CvAdY
bu kanalın televizyonda yayınlandığı yılları özledim.
bir zamanlar prison break adlı şaheser dizi burada yayınlanıyordu.
Mayıs ayında geri dönecek olan kanal
Ama artık kimse izlemez
Çünkü Netflix var
Amazon Prime var
HBO Max var
Disney+ var
Blu TV var
Bunlar dururken kimse CNBC-e izlemez.
geldiği gibi gider..
Altyazıcı kitlenin severek izlediği kanaldır
O yüzden ilgimi çekmez.
çoğu kanala taş çıkartırdı.