bugün

kraft foods'a ait bir cips markası.
eskiden kar gıda'ya aitti.
hatta şöyle iğrenç bir sloganı vardı:

"cipso.. cips o"
üstündeki tırtıklı lafını görünce hafiften bi gülümse vuku bulur yüzümde *
(bkz: uzay ürünleri)
zamanında reklamlarında hakan şükür'ü oynatmışlardı.
berbat bir reklamı televizyonlarda dönen cips markası. insanı cipsten soğutur.
(bkz: cipso v s lays)
(bkz: çıtır ayşe v s ayşe teyze)**
ketçaplı cipsinin aile boyu olanını iki kişi yediğinizde ertesi sabah ağzınızda iiğrenç bi tatla uyandığınız, "zaten sorun ketçaplı cipsin turuncu olması, turuncu ketçap mı olurmuş be" siye kendi kendinize söylenmenize neden olan cips markasıdır. ruffles'imin gozunu seveyim ben .
ege lezzeti ile ruffles'a fark atan cips markası.
acı'lısı güzeldir hani.
1999 seneleri civarıydı. o zamanlar bu cipso paketlerinden şehir fotoğraflarının olduğu yapıştırmalar çıkardı. kimisinin arkasında da beslenme çantası kazansınız, futbol topu kazandınız yazardı. neyse efendim gittim bakkala ufak paketlerinden alıp eve geldim. tabi hafif bir ağırlık hissediyordum. eve gelip paketi açtığımda gözlerime inanamadım sözlük. içinden bir tomar şehir fotoğraflarının olduğu yapıştırma çıkmıştı. tam 72 adet... 9 tanesinde beslenme çantası kazandınız yazıyordu. akşam bunları babama verdim çantaları alması için. bakkal inanamamış tabi. ama birkaç gün sonra 9 adet beslenme çantası sahibiydim. kimini akrabalara dağıtmıştım, kimini kendim kullanmıştım... (bkz: bu da böyle bir anımdır)
tam anlamıyla anılmayan sözcüktür. 80'lerden 90'lardan kalan genç neslin ortak sözcüğüdür. cipso bir markadır fakat tıpkı selpak ve nescafe gibi genel isimle kullanılır. yazıktır günahtır ona.
ketçaplısını 3 öğün yiyebileceğim cipstir.
https://www.youtube.com/watch?v=9L1IyYRbMTg
son dönemlerin en iyi reklamlarından birine imza atmış patates cipsi markasıdır.
güzel bir reklamla tekrar sahalara dönmüş cips markası. umarım bu reklam, bir reklam kampanyasının ilk ayağıdır.
ruffles ya da lays'e iyi bir alternatif olan cips.
hiç fena değil.

hem lezzetli hem de yerli.
Vizyonunun değişmesiyle birlikte pazara Mondelez International adıyla devam eden Kraft Gıda\'nın Doğuş Çay\'a (Doğuş Çay ve Gıda Mad. Üretim Paz. ithalat ihracat A.Ş.) sattığı patates cipsi markası.

Yakın zamanda ambalaj üzeri bilgilerin değişikliği fark edilecektir.

(bkz: patos)
(bkz: çerezos)
tırıtıklı tırrrııttıkkkklı diye bir reklam dönüyor son günlerde.
cipsten soğutmak için mi yaptınız bu reklamı.
amacınıza ulaşamayacaksınız.
tirrrrrrrtikli prezervatifle siksinler sizi demek istedigim reklam.
tırrrrrtırrrın gidin diye sövmek istediğim cip markası.
Orta yaşlı amcanın gençlere özenip tırrrrrtırrrın dediğindeki iğrençlik.
reklamından ötürü asla almayacağım cips markası. Ayrıca ruffles candır.
şuan ki tırrrtıklı reklamı ile kafa becermekten başka bi işe yaramayan firma.
reklamını bir yana koyalım gerçekten çok güzel bir cips markasıdır. nedense ruffles'tan daha güzel geldi bana. ruffles'tan hafif bir tadı var. ayrıca türk markasıdır.
paketlerden çıkan ücretsiz içecek kuponlarını hiç bir bakkalın kabul etmediği cips markasıdır. görünürde var ama gerçekte yok öyle birşey.