arkadaşlık yapılmaz, yemekleri yenmez.
kıyak yapılmasını enayilik olarak algılarlar. bu tiplere kıyak da yapılmaz.
ayna eskimesin diye üstünü örten insandır.
evden çıkarken duvar saatinin pilini çıkaranı duydum.
inanılmaz itici bir tiptir.
kendisiyle sakın arkadaş olmayınız. tlc de böyle bir program vardı cimri insanları gösteriyordu.
onlardan farksızlar neredeyse.
Bencillik ile cimrilik aynı kapıya çıkıyor.

Cimrilik, bencillikten gelir.

Daha çok, parası çok olanlar cimri olur.
Burnundan getirir kimseye vermez. Verirse yine burnundan getirir.
Gözü dar, 1 liranın hesabını yapan insandır.

Uzak olsun aman aman.
Doğru insandır..
Paranın değerini bilir bizim gibi ota boka harcayıp sonradan pişman olmaz ..
Sanki altın ve gümüş taşırlar, ama saman yerler.
Allah kimseyi böyle sınamasın.
Su israfı olacak diye banyo yapmayan insandır.

Arada bir ıslak mendille orasını burasını siler.

O ıslak mendilleri de kırkta yılda bir gittiği lokantalardan 5er 10ar tane almakla karşılar.
tutumlulukla ince bir çizgi vardır bence , bununla alakalı bi belgesel serisi var. adı extreme cheapskates . herkese öneririm, eğlenceli.
kendisini tutumlu olarak tanıtır lakin tutumlulukla uzaktan yakından ilgisi yoktur.
uzak durulması gereken bir tür.

küçük hesaplar yapan, gittiği mekanlarda kalan şekerleri çantalarına koyan, marketlerde 50 kuruş para üstünün peşinde olan tuhaf insanlardır.

mezara götürecekler galiba..
fakirse cimri olacak tabi napsın ama parası var yine de kıyamıyorsa kötü bir durum tabi.
Amcam: en nefret ettiğim insan özelliği karaktersizlikte dip nokta.
"Bebekken tuvalet alıskanliğı zor kazandirilmis insandir." Diye bir söylenti duymustum.
cimri insanları ömrüm boyunca sevmemistim pinti insanlar! çok bolda olmıcak. ikisinin arasını bulmalı insan
yemeğinden bile kısma derecesine gelen insan tipidir.

--spoiler--
örnek; ayda 4,500 tl maaş alırken öğlen yemeğini 50 krş luk eti form ile geçirip, utanmadan da benim evden getirdiğim yemekten lakayt bir şekilde bir tabakta bana koysan ne güzel olur diyebilecek kapasiteye sahip pis insandır. evlerden uzak olsun.
--spoiler--
zall bunu beğendi.
Sırf benzin gitmesin diye arabaya binmeye üşenen insandır. Böyle insanlar arabam var dememeliler komik oluyor.
Kendi çapında kendisini ; " tutumlu " olarak görmektedir. Ne söylerseniz söyleyin ; hesap sırasın da adımları kasaya doğru giderken sizi hiç geçecek vasfa ulaşmayacaktır. Utanma duygusunu çoktan kaybetmiş kişidir.
vazgeçme kardeşim adamıdır. amın kralı bile olsa cimrilik yap tutumlu ol birader siktir et. sen istediğini yap, al, ver. istemeyen sikini yesin salla.
bazı kaşar bayanların sevmediği tiptir.

adamın eli açık olmasını isteyen kadın kaşardır kardeşim bu kadar net.

hemen size öğreteyim gelin, bir kere cimri erkek sevmeyen dişinin demek istediği şey şudur, beni becerecek adam illaki hediyelere boğan, beni şımartarak bari sikecekse ön alt yapıyı kurup hak etsin, terk edecekse de ben o aldığı hediyelerle kendimi avutupta zaten ben de onun parasını siktim diyen kadınların sevmediği erkektir kapiş? oğlum bu nicki boşa almadı bu adam kadın dişi bayan. daha çok şey öğretirim size ama beni sevmiyorsunuz ki aliminyum.
allahın sevmediği insandır.

bu hastalıktan kurtulmanızı ümit ediyorum...
http://1.bp.blogspot.com/...933_3173935_1603058_n.jpg