bugün

(bkz: tiki)gerçi seneler seneler önce boş işler duayeni,solaryum maymunu,koyu fondöten sempatizanı,frappe aşığı bir hatun kişi tiki ve ciks arasında çok büyük farklar olduğunu beyan etmiş,tiki ortahallidir,ciks aşırı zengindir falan demiştir.fenadır fena.
en pahalı kıyafetleri giyen, çok zengin olduğu şüpheli, zengin olma iddiası kesin olan hoş ve bi o kadar da boş hatunlara denir.yine de güzeldirler be.
(bkz: cix cixtir)
oha falan olan, 'dieselsiz çıkmam, conversim olmadan haa birde luiz viton lazım'...diyen. zengin olduğu her yerinden anlaşılan, para merkezli hayat süren, içdünyasını sır gibi saklayan, mutlu olduğunu sanan, mutsuz ne yapacağını şaşırmış insan modeli...
(bkz: burcix)
ilk kez izmir'de duyduğum bir çeşit yeni-nesil-kelimesi..herşeyin kralını giyip ortalığı yıkan tiplere takılan lakap..aslını ciks olarak biliyorum..

-oo,erkan,cix olmuşuz,pantolon falan,
-evet ya,.....'den* aldım 38957348957 liraymış,ucuzdu ya..
-yaaa...
zlatan1937'nin bildiği kadarıyla, tiki'nin izmircesi.
çingenece güzel, değişik, yakışmış, olmuş anlamında kullanılan tabir.
türkiye'yi ele geçiren kültürsüzlerdir .
dikkatli olunması gereken insanlardır .
kızların coğu bunlardan olmak isterler.
amaaaan dikkat ! .
geeks diye yazılır aslında..
ciiks diye de okuruz..
bu ülkeden siktirip gitmesi gereken insanlar topluluğudur. (bkz: tikky)
lüküs kamarada kimler oturur? un cevabıdır.*
vodafone'un yeni reklam repliği. cümle bile olmayan replik hatta. o makamda birşey işte..
gerçekten parası olanların olmadığı şeydir.
bir aralar msn adreslerinin başı olan kelime. tiky gençliğin ürünüdür.
Sadece hatunlar için değil beyler içinde geçerli bir durumdur.. Ciks = Cebindeki son parayı marka kıyafetlere papuçlara verir ama sorsan açtır..
herkesin kullanmış olduğu, dillere pelesenk olmuş, bana oldukça absürt gelen bir kelimedir.
güzel, kaliteli görüntüler bütünüdür.
(bkz: ciksi) şeklinde serbest çağrışım yapar.
az önce bir başlıktaki değişimi göz önüne alarak, gavat yerine kullanıldığını görmüş olduk. demek ki bu anlama da geliyormuş.
Antik yunanda tanrıların kötülük eden insanlara yaptığı kara büyü. tabi yersen
2008 yılları başlarında ''güzel'', ''havalı'' anlamlarına gelen Türkçe'mize yerleşmiş armağan kelimedir.
entel kuşların ötüş şekli: ciks ciks.
eskiden herkesin ağzındaydı. o kadar alışkanlık olmuş ki ara sıra söylüyorum bunu.

(bkz: ciks olmak)
nefret ettigim bir kelime. çok ciks olmussun ne la.
güncel Önemli Başlıklar