1. 1.
    cihangir'de camiden cok mukemmel bir kafa dinleme yeri. mukemmel bogaz manzarasi vardir. harika bir bahcesi ve banklari vardir. geceleyin girip banklarindan bogazi seyretmek oylesine mukemmeldir ki.
    2 ... laz pacino
  2. 2.
    (bkz: galata)
    (bkz: kiz kulesi)
    istanbulu en guzel goren mekandir cihangir camii, bogazini kizkulesini galatasini suricini oyle guzel dizip sunar ki, o kadehten bir yudum alip sarhos olmamak mumkun degildir.
    bunun otesinde, cihangir camii akustik sistemi mukemmel bi camidir. zavalli bir de imami vardir. zavalli, cumlarda zaten adam gibi cemaat toplaymazken, kac defa hutbenin ortasinda arkadaslarla kalkip gitmisizdir. gerci sukretsin giderken laf sokmuyodum, ama onun da sucu degil ki diyanet tutusturuyo ellerine adamalarin.. neyse..
    1 ... child
  3. 3.
    bahçesinin müthiş bir manzarası vardır. hani cami olmasa al içkini, şu denize nazır mübarek yerde iç doyasıya ama tabi sıkar, yemez, yusuf...
    1 ... jackmartins
  4. 4.
    BiR ŞEHZADE ANISINA YAPILMIŞ CAMii. O KADAR GÜZEL, O KADAR ENFES BiR MANZARASI VARDIR Ki, iNSAN iSTANBUL DA OLDUĞUNA ŞÜKREDER ADETA. GÜNDÜZ AYRI, GECE APAYRI GÜZELDiR. ÇOCUKLUĞUMUN BAHÇESiNDE GEÇMESiYLE ÖVÜNÇ DUYDUĞUM MUAZZAM BiR SANAT ESERi YAPIT. TOPHANE YE GiDERKEN MUTLAKA UĞRAYINIZ ŞiDDETLE TAVSiYE EDiLiR.
    1 ... novakatinamite
  5. 5.
    genellikle cihangir meydandaki firuzaga camiisi ile karıstırılır. cihangir yokusu'nun en sonunda, manzaralı bir camii'dir.
    ... duygusuz
  6. 6.
    kanuni sultan süleyman'ın ölen oğlu cihangir için mimar sinan'a yaptırdığı camidir. bir kaç defa yanmıştır. en son halini ii. abdülhamit döneminde almıştır.
    1 ... akustikcinayet
  7. 7.
    her gencin, kendi çevresinden sadece kendisinin bildiğini düşündüğü kafa dinleme parkıdır.

dostlar, sevgililer götürülür oraya ancak.
    arkadaşlarla karşılaşırsanız bir gün, atlamak istersiniz aşağı. atlasanız da bir bok olmaz zaten, bacağınızı kırdığınızla kalırsınız.
    1 ... yasakani
  8. 8.
    ıstanbulda yalnız kalabileceğiniz nadir ve çok hoş mekanlardan biridir ama tam bir orospu çocuğu imamı vardır. Kapatıyorum deyip o güzelim bahçeyi kapatır. Istediği vakit açar o güzelim manzaradan ve sessizlikten insanı alıkoyar. Sırf bu yüzden yatacak yeri yoktur.
    ... limoncuk