bugün

kuma sıfatı ile evimize gelen yeni anne için kullanılan kelime.
2022 yapımı netfilix filmi.
ceci olsaydı nohut olurdu italyancada.
Berkun oya’nın yazıp yönettiği netflix filmi.

Oyuncu kadrosu şampiyonlar ligi gibi. Nur Sürer, Yılmaz erdoğan, okan yalabık, fatih artman, ayça bingöl, funda eryiğit, olgun şimşek… kimler kimler…

Dolayısıyla müthiş lezzetli oyunculuklar izliyor seyirci.

Çok uzun uzun yazmak istiyorum ama spoilerden kaçamam gibi. Yazmayacağım.

Sadece çok beğendim diyeyim.
Önceden bir şekerleme markasının adıydı sonra kaybolup gitti.
jiji şeklinde telaffuz edildiğinde daha güzel olan kelimedir.
90' larda çıkan doping çikolatasını üreten marka.
alpay erdem'in yokluğuna dayanamayan, bu milletin ne kadar üstünkörü bir mizah anlayışı olduğunu ve yenilere asla fırsat tanımadığını, buna gerekçe olarak da ''bu kadar param yok, ben ne yapayım?'' argümanını ne kadar rahat kullandığımızı bizlere bir kere daha hatırlatan dergi.
ci alım, satım, tamir, onarım, bakım, yenileme işleriyle uğraşan kimse.
batan dergidir.
alpay erdem'in ayrılıp uykusuza geçmesi sonucu batmaya yakın dergi. zaten fazla tutunamıyacağı her hallerinden belliydi. bu dergi yüzünden lombak dergisi kapanmıştı ayrıca.
Ayıoğlu ayı olsun da onu da alırız, dedirten dergi.
Sloganıyla apolitik olunmasına kılıf uyduran dergi*.
türkçe deki en şirin kelime. hemen her şey için kullanılabilir. favorim kesinlikle "kendine cici bak" tır.
alpay erdem, göxel, yetkin gülmen gibi isimleri kadrosuna barındıran mizah dergisidir. lakin ilk sayı olmamıştır. özellikle göxel ve yetkin gibi aylık olarak çıkan dergilerde çalışan arkadaşların bir anda haftalık dergi moduna dönmeleri esprilerine yansımıştır. bir kaç hafta daha şans verilmelidir.
merak edilen dergidir.
göxel ve yetkin köşesinin yeniden çizilmesini beklediğimiz dergi.
güzel dergi. ama daha fazla çizerle yola devam etmeleri gerekir. farklı isimler farklı işler. yoksa olmaz yani.
(bkz: cici mizah dergisi)
ufacık bir kız çocuğuyken şirin gelen fakat büyüdükçe kulağa pek bi gıcık gelen kelime.
tayyipsiz mizah dergisi sloganıyla yola çıkmış dergi. fakat tayyipsiz bir dergi olmak başka tayyip yok diyerekten yine tayyip'ten ekmek yemeye çalışmak bambaşka. apolitik bir duruşunuz varsa neden bunu tayyip veya baykal simgelesin ki. biz tayyip'ten anlamıyoruz diyerek herhalde farklı olduklarını vurgulamaya çalışmışlar ama ilk tayyipsiz dergi de cici değil ki.
fiyatı 1,25 olunca, oh lan süper, ucuzmuş dedim hemen aldım. bi okudum, 1,25 çokmuş bu dergiye dedim, koyacak yer bulamadım.
göxel gibi harika bir çizeri barındırdığı sürece okunacak olan dergi. diğer ufak dergiler gibi birkaç sayı çıkıp batmayacağından, tutunabileceğinden eminim efendim.
ortaokul öğrencilerine mizah dergisi okuma alışkanlığı edindirmek gibi bir misyon üstelendklerini söyleyen dergi. ayrıca bu hafta 1.75 tl ye almaya başladığımız uykusuz gibi değil, 1.25 tl'den piyasaya sürülmüş haftalık cici dergi. kişisel fikir; uykusuz gibi gayet doyurucu başarılı, penguen gibi yılların mizahçılarını barındıran yeterli muadil bir dergi varken gereksiz.
ekürisi için
(bkz: bici)