bugün

Dış siyaset hakkında bir sorudur:

Senin komşuda adam öldürseler, tecavüz olsa, soygun olsa sen sadece izlermisin veya görmemezlikten mi gelirsin(, ki malesef türk insanı böyle yetiştirilmiş istanbulun en işlek caddelerinde gün ortasında insan öldürürldu ve kız kacırıldı ve yüzlerce, binlerce insan sadece seyretti. Yani etliye sütlüye karışma, sana dokunmayan belaya bulaşma diye yetiştirilmiş insanlar).Hadi diyelim birincide tırstın, sonra başka bir komşuda yine bir olay oldu bu seferde görmemezlikten geldin. Ondan sonra başka bir komşuda yine cinayet oldu bu seferde insanlık damarım pek yerinde degil bugün dedin. Tamamda kardeşim bu türkiyenin 1degil 3degil komşularında son 30-40yılda beşinci yada altıncı savaşı
(Abartılı kiyaslama biliyorum ama yinede) yani burda ak partinin komşulardaki savaş hakkında bir tavır belirlemesi yanlış mı?(ki rte'nin derdi tabi başka o kadar saf degilim ama yinede öyle yada böyle bir tepki koyması kötu degil)tepki koyması niye bu kadar eleştırıliyor bir chp sempatizanı olarak anlamiyorum. He şimdi dersinki kendi ülkende huzur varmı ki diger ülkelere barış ve huzur getirecen. Ama 2012den sonra cözüm süreciyle silahlar susmuştu eger akparti kendisi süreci baltalamasaydı barış gelmişti zaten.yani kendim chpli olmama ragmen bu kadar statükocu yandaşlığını anlamiyorum.
Kendin diyorsun baltaladı diye. Peki niye baltaladı sırf seçilmediği için tek başına. Benim nerden biliyorsun komşu ülkelerdeki sorunları önemsemediğimi söylermisin hercool