bugün

hayatınızın aşkının avuçlarınızdan kayıp gidişini görürsünüz. damien'ın o yenik, yıkık haliyle bir kadeh de siz kaldırırsınız. ağlarsınız. 'ben neyim senin için?' dersiniz.. hatta 'ben neyim lan senin için?!' bile diyebilirsiniz. müzikle yükselir, isyan eder, sonra dibe çökersiniz.
'what am i, darlin'? a whisper in your ear? a piece of your cake?'değersizlik hissini daha iyi ifade eden başka bir şarkı yoktur. *
bi arkadaş* tavsiyesiyle dinlediğim, sonlara doğru titremelere sebep olan fena şarkı. bu damien rice'ın sesi de kedi mırıltısı gibi yahu.
insanı içten içe eriten , çürüten , tüm yaşanmışlıkları utanmadan önüne seren şarkıdır.
Söylerken bile bu denli duygulandıysam eğer Damien ın bestelerken kafasında olup bitenleri düşünemiyorum.Kaydederken en keyif aldığım cover oldu ayrıca
o zaman ;
Şerefe dostlarım http://http://www.youtube...GyZI&feature=youtu.be
bunalım yaptıran bir damien rice parçası. Canlı performansı özellikle izlenmeli.
şerefine içilen sevgiliye ithafen yazılan parça.

Oh what am I? What am I darlin'?
I got years to wait...
buram buram bar kokan, sevgiliden ayrılınca dinlenmelik müthiş şarkı.
insanın içini delik deşen eden, sade ama etkili bir büyüsü olan muhteşem şarkı. yabancıların "nikah masası".
Böyle kulaktan alınan bi sakinleştirici gibi. Bir yandan Fırtınayı dindirirken diger yandan hayatinin durgunluğunu vurgular gibi. Büyülü bir şarkı gibi.
Keşfedilmeyi bekleyen sıradaki şarkı olmaktan kendini kurtarmıştır.
Yapamadıklarımıza, içimizde kalanlara, cheers darlin..
Sarkiyi dinlerken damien senelerce sevdigi kiza acilamayip kanka olmus ve baskasina kaptirmis gibi bir algi olusturuyor ama hikayenin asli cok farkliymis.
Avrupalılarin arabeski işte.
ders çalışırken fon müziği yaptığım şarkıdır.
Damien rice severim (bkz: volcano) (bkz: amie) (bkz: cold water) ama bir türlü şu şarkısını sevemedim ve fazla abartıldığını düşünüyorum.
11 nci nesil yazar, hoş gelmiş. koştursun sözlükte.
http://www.youtube.com/watch?v=GzKFEx-wsJo

gecen yillarda bu sarkiyla ask acisi cekenler, ne cabuk unuttunuz?
Sigara yaktırandır.
Dinleyin.
bir adet üzücü şarkı..
resmen ciğeri yakar.
Damien Rice'ın garip hikayesi olan şarkılarından birisi. Şarkı her ne kadar bir erkeğin sevdiği kadının düğününe kadeh kaldırmasını anlatıyor olsa da, işin esası böyle değildir. Günlerden bir gün çapkın şarkıcımız Damien bir barda oturmaktadır ve birden yan tarafına çok hoş bir hanım oturur. Böyle olunca Damien abimiz de kendisine bir içki ısmarlamaya kalkar ve hanımımızı tavlamaya girişir ancak hanım kendisine yüz vermez ve nişanlısını beklediğini söyler. Tam taına böyle olmamış olabilir, yani son kısımda nişanlısı geliyor ve kadın gidiyor da olabilir. Ama Damien'a böyle bir atarı var onu biliyorum. Sonra da Damien böyle bir şarkı yazıyor. Hisli bir adam vesselam.
Damien rice'nin efsane parçası olan cheers darlin şarkısının hikayesi şöyledir sevgili yazarlar;

Yağmurlu bir günde Damien abimiz yağmurdan koşar adımlarla kaçarken, tam köşeyi dönüyor ve bir kadınla çarpışıyor. Evet film gibi başlıyor her şey. Tabii ki elindeki kitapları toplamaya yardım etme gibi bir durum yok burada. Tam bir barın önünde çarpışmış olmaları da güzel bir şans olsa gerek. Damien özür dilemek adına, o bara, bir içki ısmarlamaya davet ediyor kadını. Birer kadeh şarap içiyorlar birlikte. ilk kadehler bittiğinde kadın kalkmak ile kalkmamak arasındayken Damien bir kadeh daha ısmarlamak istiyor. Kadın kem küm içinde kabul ediyor bu teklifi de, Derken muhabbet ilerlemeye başlıyor ve birer kadeh daha içiliyor. O sırada Damien abimiz gizliden gizliye saati kontrol ediyor ve eğer 15 dakika içinde kalkarsa son otobüsü yakalayabileceğini biliyor. Fakat muhabbet arasında aynı yerde, en azından aynı otobüsle gidilecek yerde oturduklarını öğrenmişti kadının. Fırsat bu fırsat, bir kadeh daha içersek otobüsü ikimiz de kaçırırız, eve kadar beraber yürürüz düşüncesi içine giriyor Damien ve saatten hiç bahsetmiyor kadına. Birer kadeh daha içiliyor...

Damien’ın sigarası da bitiyor, kadından içmeye başlıyor. Otobüs saati geçtiğinde Damien saate bakıyor ve “aaa tüh otobüs de kaçtı ne yapacağız” diyor. Kadın ise “sorun değil, erkek arkadaşım gelip alacak beni” diyor. işte o an Damien yıkılıyor ama çaktırmıyor. “ha tamam o zaman ya” deyip tuvalete gidiyor. Geldiğinde ise kadının gittiğini görüyor. Masada ise üç tane sigara... Damien şarap şişesinden söktüğü kağıda şarkının sözlerini yazıyor ve bayılarak dinlediğimiz Cheers Darlin' bu şekilde ortaya çıkıyor.

https://www.youtube.com/w...nue=287&v=GzKFEx-wsJo

Cheers darlin
(Şerefe sevgilim)
Here's to you and your lover boy
(işte buradasın sen ve senin aşık erkeğin)
Cheers darlin
(Şerefe sevgilim)
I got years to wait around for you
(Senin için beklediğim yıllar var)
Cheers darlin
(Şerefe sevgilim)
I've got your wedding bells in my ear
(Kulağımda nikahının çanları var)
Cheers darlin
(Şerefe sevgilim)
You give me three cigarettes to smoke my tears away
(Dumanı gözyaşlarımı götürsün diye bana üç sigara
verirsin)
And I die when you mention his name
(Ve ben sen onun adını söylediğin zaman ölürüm )
And I lied I should have kissed you
(Ve ben seni öpmem gerek dediğimde yalan söyledim)
When we were running the reins
(Dizginleri koşuyorduk)
What am I darlin'?
(Ben neyim sevgilim?)
A whisper in your ear?
(Kulağındaki bir fısıltı mı?)
A piece of your cake?
(Çantada bir keklik mi?)
What am I darlin'?
(Ben neyim sevgilim?)
The boy you can fear?
(Korktuğun erkek mi?)
Or your biggest mistake?
(Ya da en büyük hatan?)
Ay nasil mutsuz nasil uzucu bir sarkii. Kiyamam be.
Damien rice reis'in hüzün kokulu bir anektodu üzerine yazdığı şarkılardandır.

Kadın, bar taburesine 3 dal sigara bırakıp gittikten sonra bu nağmeler çıkmış dudaklarından.
Aman yesinler solo romantizminizi.

Damien reis'in en sağlam parçalarındandır.

White vayn'la süslü mumlu bir masa eşliğinde karşınızda masanın ucunda victoria döneminden fırlamış nezaketiyle oturan partnerinizle dinlemenizin daha hoş olabilitesi vardır.
what am i? diye bağırtma potansiyeli olan damien rice eserdir. çok melankolik ve ağır bir melodisi vardır arkada kadeh tokuşturma sesleri olan. içerken ve yalnızken dinlenmesi makbuldür.