1. 1.
  dünya da seri üretimi en çok yapılmış uçak firması ve bu firmanın modeli.
  1 ... aabi
 2. 2.
  14 ocak 1996 günü onno tunç'a mezar olan tek motorlu uçak da bir cessna 150 idi...
  ... pulemjot kalashnikova
 3. 3.
  mini mini, pek sevimli bir uçak modelidir kendisi. flight simulator oynayan insanın uçurabileceği kadar basit yapıdadır, kuleyle uğraşmayacaksanız herhangi bir tarladan havalanıp yine herhangi bir tarlaya indirebilirsiniz. kontrolü rahat olduğu için araba gibi çevirir durursunuz havada.
  1 ... der meister
 4. 4.
  sivil bir uçak.
  ... wolke
 5. 5.
  cessna 150 ve 152 modelleri yaklaşık 20000 liraya satılan sivil uçak markası. genelde abd ve kanada gibi ülkelerde insanların evinin bahçesinden havalandırıp gezip tozduğu uçaklardır. halen daha sayılamayacak kadar 140 modeli uçmaktadır ve bunun fiyatı ise 3000-10000 usd civarında. yani bildiğin araba fiyatına. ayrıca uçurması kolay ve güvenli uçaklardır. piste ihtiyaç duymaksızın kısacık mesafelerden inip kalkabilirler, denize inebilenleri de mevcuttur. bu yüzden ki bir model çıkınca 5000 den aşağı üretilmiyor bu markada.

  https://video.uludagsozluk.com/v/cessna-99522/

  ... piskolata erkegi
 6. 6.
  Çoğunlukla tek motorlu pervaneli (SEP) ve çok motorlu pervaneli (MEP) uçaklarla anılsada aynı zamanda piyasadaki en ileri teknolojiye sahip özel jet uçakları arasına yer alan Citation modellerinin de üreticisidir.

  Eğitim alan pilotların ikiye bölünmesinde payı vardır; pilotların bir çoğunun alttan kanatlı uçakların çaylak pilotlar için daha uygun olduğunu savunurken Cessna gibi üstten kanatlı olması gerektiğini savunanların sayısı da bir o kadar yüksektir.

  Çoğunlukla uçuş okullarında eğitim amaçlı kullanılan SEP kategorisindeki 150, 152, 172 ve benzeri modelleri ve MEP kategorisindeki 310 ve benzeri modelleri yanı sıra, farklı amaçlarda markalaşmış başka modelleri de vardır. 200 serisindeki uçakları Afrikanın birçok yerinde kargo ve yolcu taşımacılığında kullanılmaktadır ve ayrıca ülkemizde bu serideki uçaklar hava haritacılığı, paraşütçülük ve zevk uçuşları gibi amaçlarda kullanılmaktadır. Özellikle 208B Grand Caravan modeli bu piyasadaki markalaşmış uçaklarındandır.
  2 ... topuz
 7. 7.
  172 skyhawk modelini efsane yapmış amerikan uçak markası.
  ... i know how to fly above 1 mach
 8. 8.
  pilotun asabiyet sınırlarını her seferinde zorlamak için ne kadar siviç varsa kumanda arkasına koyan firma.
  ... i know how to fly above 1 mach