1. 1.
  (bkz: keçi inadı)'ndan da beter. yapılınca sinir bozucu, yapınca tatmin edici durum.
  ... eylul
 2. 2.
  sert iklimlerin hüküm sürdüğü yalçın dağların eteklerinde, kafkasya coğrafyasının göbeğinde büyümüş yumuşak başlı, sakin ama kararlı varoluşlarının karakteristik özelliğidir. çerkez ethem'den gelen kurtuluş savaşı gayretinin haklı inadıdır.
  4 ... esneyenahtapot
 3. 3.
  genetıksel ınat. kaberteyı, asetını, abhazı,sapsıgı...hepsınden korkulması gerek ınat.
  ... arviron
 4. 4.
  (bkz: arnavut cigeri)
  1 ... the godfather
 5. 5.
  -inadım inat götüm iki kanat.
  ... kucukev
 6. 6.
  nasıl bir inatsa, türkiye'de inatla çekkesce konuşan bir tane çerkes yok. alayı türkleşmiş.
  -3 ... david addison
 7. 7.
  inat konusunda ısrarcı olduğunuz doğrudur. ayrıca üstteki yazar arkadaşımın sözlerine binayen çerkesler kendi dillerini pek ala konuşurlar merak buyurmayınız. örf adet ve geleneklerinide devam ettirmektedirler ayrıca.
  kendi yemeklerimiz, tatlılarımız, kıyafetlerimiz, müziğimiz ve danslarımız vardır.

  yalnız bunları ekseriyetle kendi meclislerinde yaparlar. çerkes olmayan insanlara rahatsızlık vermezler. bazı barzolar gibi ne otobüste ne parkta, yolda yada herhangi bir kamusal alanda eşşekler gibi bağıra çağıra konuşup kendilerinden olmayan insanları rahatsız etmezler.

  tükleşmemişlerdir. onlar hala çerkesdirler. ama türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşı olmaktan gurur duyarlar. senin gibi, onun gibi başka türkler gibi vatanına bayrağına değerlerine de ölümüne sahip çıkarlar. zamanında kendilerine kucak açıp ortada koymayan devletlerine asla ihanet etmezler. çok şükür nankörlük yoktur kanımızda. bu vatanda yaşayan herhangi bir türk oğlu türk vatandaştan bizi ayırmayan, o insanların hakları ne ise aynısını bize de sunan devletimize sonuna kadar da bağlıyızdır.
  2 -2 ... toi tu es mon souffle