bugün

Hakkinda entry olmamasina sasirdigim vizyona girecek olan film. Psikolojik gerilim tarzında bir turk filmi. Sacma sapan filmler vizyondayken böyle bir film lazimdi diye düşünüyorum.

http://www.beyazperde.com/filmler/film-250588/
Evde iki pencere açınca neden cereyan oluyor gece gece merak ettirmiştir. Basınç masınç açıklarsanız sevinirim.
her türlü akımmış. onu bunu boşver de, tee yıllar önce modern fizik dersinde duydum ben bu kelimeyi. normalde annelerimizden, ananelerimizden falan manyak gibi duyarız zaten ama modern fizik dersinde duymak bambaşkaymış arkadaş. hele hocanın ta kendisinden duymak. önce bir inanamadım, dedim herhalde rüzgarın uğultusundan yanlış duydum. sonra kadın bir daha tekrarladı, "kapıyı kapar mısınız, ceryan yapıyor" diye. az önce 3 boyutlu kara delik modellemesi yapan kadın şuan ceryan diyordu. nasıl olur lan bu dedim! sen koskoca bir fizikçisin dedim. ceryan nedir dedim. illa ceryan olduğunu anlatmak istiyorsan, "kapıyı kapar mısınız, maxwell oldu, amper çıktı, volt bastı, manyetik akım sıfırlandı, ohm sikti" falan de. ceryan nedir dedim.
ceyran olarak da kullanılan kelime.
(bkz: ceyran) öz türkçede "ceren" anlamına gelen kelime.
(bkz: cereyan etmek)
cereyana kapilmak ile ilgili derler ki; simdi kil gibi girer, sonra kol gibi cikmaz... denemeyi hic istemem acikcasi. evet.
"kapiyi kapat oglum cereyanda kalma" gibi diyaloglar yüzünden serinleyemeyen insanlarin nefret ettigi kelimedir.
(bkz: elektrik)
çarpınca şok etki yaratan dalgalar
karşılıklı iki pencerenin açık olma durumu. aslı cereyandır
(bkz: cereyanda kalmak)
(bkz: elektrik)
kapalı bir ortamda karşılıkdı iki açıklıktan birbirlerine doğru bir koridor halinde esen, insanın ne olduğunu şaşırtacak kadar tehlikeli ancak bir o kadar da tatlı esinti.