bugün

tam bundan 35 gün önce hoca tez hakkında toplantı yapar. ve der ki 9 aralık 2014 e kadar teziniz hakkında amaç-kapsam-yöntem yazıları yazıp içindekiler kısmı oluşturup bir dizi kaynakça oluşturun. ben de sorumsuz öğrenci olarak günlerce vizelere ve mazeret sınavlarına çalıştım. her gün oldugu gibi bugun de sabaha kadar oturdum derslere baktım ve hiç uyumadan okula gittim. geldiğimde saat 6 ydı. yattım uyudum. gece uyanıp sabaha kadar bu tez muhabbetiyle uğraşacaktım. ve az önce uyanıp interneti açtığımda öyle birşey gördüm ki..

http://galeri8.uludagsozl...473/cenabetlik_710920.png

evet olan bu. ben de sağolsun ev arkadaşımdan tel açtım bi arkadaşıma. adamı uykusundan kaldırdım. 35 dk yol yürüdüm eve vardım. şimdi onlardayım ve sabah 11 e kadar bunları halletmem lazım.

amk ev arkadaşımdan tel açıyorum diyorum ki 'kemal uyuma ben 30 dk ya oradayım'. geldiğinde çağrı at diğerleri uyudu diyor. lan kontörüm yok ki aq. ben de ev arkadaşıma dedim 'kanka 30 dk sonra beni ara'. o da aradı. 'kanka az önce geldim kemal i arasana kapıyı açsın zile basmayayım'.

işte böyle böyle eve girdim.

bu cenabetlik değil de nedir ?
diğer bir adı gasbetliktir.
Fadime ile Temel ayrılmaya karar verirler. Anlaşmaları gereği her şeyi eşit olarak ikiye böleceklerdir.

Fakat iş çocuklara gelince olay tıkanır. Yedi çocukları vardır. Bir türlü halledemezler.

"En iyisi" der temel "bi çocuk daha yapalım, sekiz çocuk olsun, dörder dörder bölüşürüz."

Fadime dokuz ay sonra ikiz doğurur.
Ebu Hureyre (radıyallâhu anh)’ın anlattığına göre;

Rasulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem), Medine sokaklarından birinde kendisine rastlamıştı. Ebu Hureyre bu sırada cünüp olduğu için, Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in yanından sıvışıp gitti ve yıkandıktan sonra da geldi. Rasulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) onun geldiğini görünce sordu:

“Ey Ebu Hureyre, neredeydin?” O da cevap verdi:

“Ben cünüp idim, pis pis yanınızda oturmak istemedim.”

Bunun üzerine Rasulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle dedi:

Sübhanallah! Müslüman pis olmaz.”
şanssızlık getirebilir; hem de inanılmaz hızlı bir şekilde.
hayatınızda duyup duyacağınız en saçme şeydir. neymiş boşaldıktan sonra boşalmasan bile acaba boşaldım mı kaygısı ile, seviştikten sonra, osbirden sonra guslünü alıp tertemiz gezecekmişsin. duş almışsın kese attırmışsın sauna kese faydasız. o su ağza 3 kere başa omuzlara 3 kere dökülecek. yapmadın mı? cenabetsin. işin rast gitmez. Her işin tersine gider.
Dünyadaki örneklerine de bakacak olursak hangi kesimin cenabet olup işinin rast gitmediği (Abd,almanya avrupa vs vs..), cünup cenabet dolaşmayıp hangi kesimin dünyanın süper gücü olduğu ortadadır. (Türkiye,iran,Irak,Afganistan,...)
Din sadece insanı ferah hissettiren bir şey değil aynı zamanda ufkunu köreltip salak salak şeylere muhtaç kılan da bir eylemdir.
işin rast gitmez tarafına inanırsın inanmazsın o sizin bileceğiniz iş ama çok afedersiniz boşalan insandan leş gibi bi koku çıkar, yıkanmadan kolay kolay da gitmez esas amacı bu kokuyu gidermektir ki peygamberimiz koku konusunda çok hassastır, camiye hep güzel kokular sürünerek gitmiştir (arapların güzel koku kültürü çok geniştir, esansları çok pahalı ve kalitelidir).