başa gelen hadiselerin trajikomik olması durumları. "ben kesin cenabetim" ya da "ben kesin lanetlenmişim" dedirten durumlar.
- sınavdan 1 gün önce * hastalanmak
- konserde gitarın telinin kopması
- kızlı-erkekli ortamda istemeden fevri davranmak vs.
yemek pişirirken tüpün bitmesi
banyo yaparken suyun kesilmesi
asansörde elektriğin kesilmesi
yanindan gecen kiza bakacam derken direge carpmak tam bir facia olusan sadece bi kac siyrik degil
arti cizilmis bi karizma
turkiye'de rastlanir, insanin her aptalligini cenabetlige yorma durumsalidir. hatta bazi aptallar bu durumlara cok dustugu icin boy apdesti bile almazlar.
konsere bir hafta kala arkadaşın düşüp düşerken dilini ısırması sonucu dilinin yarılması, dikiş atılması, ve dilini kopartan adamın illa ki grubun vokalisti olmasından ötürü provaların iptali, konserin de olası iptali.
halı saha maçında çekilen bir şutun ayrı ayrı 3 direğede çarpmasıyla oluşan durumdur.
şanssız bir erkeğe sölenen ilk laf;
-lan mal cenabetmisin
+yok a.q daha dün banyo yaptım
merak edilen takva filmi için cd'ciye gidilir ve 2 milyon verilerek cd alınır. eve gelinir film izlenir hoştur, güzeldir fakat daha sonra öğrenilen birşey insanın içinin yanmasına sebep olur. takva 1 hafta sonra star'da yayınlanacaktır.
hani olurya bazen an gelir istemsiz an gelir istemli olarak yol çizgisinin dışına direksiyon (joistik) sert bir şekilde kırılır. işte böyle anlardır bir uğursuzluğun peşimiz sıra takıldığı bizimle beraber yanımızdakilerine de tesir eden bu gizli kuvvet. cenabet olmuşuzdur.
sadece umarsızca boşalmak değildir. çok sevimli bir kedi görürsünüz seversiniz 10 dk. sonra bir bakmışsınız köpek tarafından boğulmuştur. akabinde bir ustayla muhabbete dalarsınız bir bakmışınız neredeyse böbreklerini dışarıya çıkaracak bir kaza geçirir. akabinde bir cnc makinesinin yanına gidersiniz birde bakarsınız nedensiz olarak bozulur. bu uğursuzluk silsileleri akılınıza dün geceyi getirerek banyo olmanız gerektiğini okşarcasına kulağınıza eğilerek "s.ktir git banyo ol len" diye fısıldar.
yeni alınan arabayı çarpıp kaçan elemanı öldürememek.
şortun ipinin içeri kaçması durumudur...
topu direğe vurmak.
bir maçta 3 penaltı birden kaçıran futbolcunun da içinde bulunduğu durumlar.
duş alırken suların kesilmesi ve köpüklü şekil de duşta mahsur kalma hadisesi. tam sıcak su vanasını sona dayamışken, suların yeniden Foşurt diye gelmesi. Haşlanmak
cenabetligimin tavan yaptıgı durumlardan sadece biri;
2004'ten beri her sene beşiktaş kombinesi alıp, sadece 1 sene alamamak ve o sene şampiyon olmak.
sınava gireceğin gün 40 derece ateşle yanmak.