bugün

Konaminin eskilerden beri olan şeytan, vampir , iskeletor vs vs korku öğeleri olan genelde şatolarda geçen platform oyun serisi.
konami'yi tek başına bile ayakta tutabilecek oyun.belmont klanımız canımız ciğerimiz dracula ile bayağı uzun süren (galiba 1000 yıldı.) savaşı ele alır ama sadece belmont klanı'ndan adamları oynamayız.bence en iyi karakterler julius belmont, soma cruz, nathan graves.bir de galiba konami'nin ceo'su bu oyun için "elimizde dracula gibi ölümsüz bir karakter olduğu için çok şanslıyız" demişti.
devil may cry tarzında bir oyundur. ana karakterimiz bir vampirdir ve olay, kalede geçmektedir. ilginç ve güzel bir senaryoya sahiptir.
netflix tarafından dizi haline getirilecek oyun. şiddet dozunu da düşürmeyeceklermiş. +18 olarak yayınlanacağı söyleniyor.

http://www.filmpuani.com/...ix-televizyona-uyarliyor/
Keyifle izlediğimiz ve az önce biten netflix içeriği. Çizimlerini ve diyaloglari (ozellikle trevor ve alucard arasinda gecen) cok begendim. Sonuyla duygulandirdi.
ilk iki sezonun gazıyla uzun bir üçüncü sezon çekmişler.

ilk iki sezon yanlışım yoksa totalde 12 bölüm falan iken bu sezon başlı başına 10 bölüm. Konu çok daha hızlı çözümlenebilecekken biraz fazla zaman harcanmış gibi geldi bana. ilk sezonlarda daha çok anlatabilecek şeyi daha kısa kısa anlatırken burada kısa bir olay uzatılabildiği kadar uzatılmaya çalışılmış. Ha kötü mü, hayır değil ama gerçekten iki hikaye anlatacak kadar vakitte bir hikaye sıkıştılması bir miktar üzdü. Ben kısa kısa diye açıp izlemiştim en başta.

Bu arada üstte bahsettiğimle paralel olarak, gerçekten dizinin tuttuğunu farkettiği için Netflix, biraz daha kendi halinde olan bu işe el atmaya başlamış. Bölümlerin uzatılmasının yanında gay karakterler, zenci vampirler falan hemen yerlerini almışlar. Yani hikayeye bir katkıları yok bunun böyle olmasının, yani bilemedim işin doğrusu. Ya başta bu şekilde tasarla, ya da hikayeyi buna göre uydur, bir anlamı olsun.
görsel
Demir ustası isaac mükemmel bir karakterdir.
Animesi çok güzeldi.