bugün

bülent korkmaz'ın bir türlü ısınamadığı futbolcu. en baştan böyle olacağı belliydi. neden sevemedin be adam , kazık mı batırdı lincoln sana?
web sitesinde bozuk bir ingilizce ile messi ve c. ronaldo'dan daha iyi olduğu iddia edilmektedir.

gece gece gülmekten öle yazdırmıştır bu olay. şöyle ki;

http://www.lincolnofficia..._news.asp?AjrDcmntId=6181
kendi ülkesinin milli takıma bir defa bile seçilmeden bu derece götünün kalkmasıyla daha birçok insanın eğlencesine konu olmaya mahkum oyuncudur.
eğer bu adam yıldızsa, arda turan kuyruklu yıldızdır.
seyh ucmaz murit ucurur lafinin canli ornegidir.

goz var izan var, akil var denge var. isimi iyi yaptigimi dusunurum, ahlakliyimdir da az cok, eh biraz da yardimseveriz cok sukur. ama biri cikip bana "abi sen dunyanin en ahlakli adamisin, senden iyisi yok, isinde soyle bir numarasin, kimse eline su dokemez" dese. en fazla "sagol canim kardesim o senin iyi niyetin" derim ama bunu mesnet alip da ne havaya girerim, ne de baskalarina duyurma ihtiyaci hissederim.

taraftar vicdani uzerinden belli bir zaman gectikten sonra kime ne deger haketmisse veriyor zaten.

o degil de galatasaray taraftari boyle degildi. hagi bile lincoln gibi karsilanmamisti. tamam anladik; hagi'nin efsanevi futboluyla biraktigi boslugu dolduracak birini ariyorsunuz ama once liyakete bakin be kardesim, sonra calismasina ve devamliligina. yani essegi boyayip zebra diye kimse satmaya calisiyorsunuz?
efenim lincoln hazretleri yine yapmıştır yapacağını klüpten izin istemiştir. ama klüp izin vermediği halde bavulunu toplayıp ülkesine gitmiştir. bu lincoln'ün ilk vukuatı değildir ayrıca.. kampa 1 ay geç katılmalar teknik tirektör azarlamalar vs. benim anlanmadığım nokta ise galatasaray taraftarının hala bu adama tapıyor olması hala diyorlarki bülent yanlış davrandı. onlar kabul etmesede bu adam tam bi fiyaskodur.. bide 10 tane alex eder diyorlar töbe töbee..
şayet olur da memleketinden gelirse muhtemelen yollanacak futbolcu. adamın da başını yaktılar ya ben daha bi şey demiyorum.
ilk donem mukemmel giden, disiplinsizlik yapmayan, neredeyse su ana kadarki maclarin hepsinde bir seyler yapan oyuncudur. nedense bulent korkmaz geldikten sonra dibe vurmustur ve boyle bir yildiz, bir teknik direktorun gereksiz kaprisleriyle sonmustur...

ben hala seviyorum seni lincoln, bana bu sezonun ilk yarisinda yasattigin guzelliklerin hepsi aklimda lincoln...
uğur dündar ve brezilya ile ilgili haberlerin çıkmasından hemen önce lincoln'ün memleketine apar topar memlektine gitmesi düşündürücü. bence lincoln de ergenokoncu.
uludağ sözlüğün en popüler futbolcusu.
galatasarayın sıradaki teknik direktörünü bizzat seçecek olan adam.
tıpkı ribery gibi, bir gün bayern munih etiğini taşımasını, canı gönülden dilediğim futbolcu.

(bkz: yolun açık olsun) * *
yıldız öğütücüsü teknik ekip ve basiretsiz yönetimin el birliği ile dışladığı oyuncu. son 10 yılda bu şekilde harcanmış topçulardan kadro kurulur be!

(bkz: frank ribery)
(bkz: cesar prates)
(bkz: jorge loureiro felipe)
s.ktirip gitmesi gereken , suratına tükürülesi futbolcu müsveddesidir.
alex de souza'nın fenerbahçe'ye karşı duyduğu sorumluluğu duymamış, ilk fırsatta kaçıp gitmiş, yetenekli ama haylaz futbolcu.
yiğidi öldürmek ama hakkını yememek gereklidir. daha önce hem bu başlık hem de başka başlıklarda lincoln ile alex'i karşılaştırmıştım ancak artık alex de souza'dan özür dileme zamanıdır. asla gemisini terketmemiş, saygı duyulması gereken bir kaptandır o.

aman ha yanlış anlaşılmasın editi: lincoln'un kalitesine ve tekniğine laf söylenemez ancak profesyonel ruhu tartışmaya açıktır.
kişilikli yıldız futbolcu ender gelir dünya üstüne. ve ne yazık ki biz bir tanesine çok alıştık herkesi onun yerini doldursun diye bekliyoruz.

kişilik yönünden sıkıntılı yıldızlardan bir tanesi.
yetenekli ama şımarık oyunculardandır. aldığı paranın hakkını vermeyendir.
bu saatten sonra isterse dönüp galatasaray'ı üst üste 5 kere şampiyon yapsın, gözümdeki değerini sıfırın altına indirmiş çakma amerikan arabasıdır. galatasaray spor kulübü 104 yıllık bir camiadan öte bir marka, bir yaşam biçimi olup, onun arkadaşlarıyla kurduğu bir halı saha takımı değildir ve öyle kafasına göre çekip gidip, kafasına göre gelemez. hele hele teknik direktöre, kararı ne kadar hatalı olursa olsun, el kol yapamaz. bu kulübün ağırlığını taşıyamayan adam ronaldinho olsa bile artık bu saatten sonra kendine yer bulamaz. yolu açık olsun, bize yıldızdan önce "adam" lazım. ben seni seyredeceğime yediği bütün küfürlere rağmen galatasaray'ı bırakmayan hasan şaş'ı izlerim be... gene küfür ederim belki futboluna ama galatasaray için oynadığını bilirim, tribünden alkış almak için değil...
diğer harcanan futbolcularla asla kıyaslanmaması gereken futbolcu müsveddesidir. ruh hastası olduğu da aşikar. zira cristiano ronaldo' dan fazla asist yaptı diye, kendi internet sitesinden ondan daha iyi olduğunu söylemiştir. bildiğin manyak yani.

schalke' den transfer edildiğinde, schalke yöneticileri lincoln' ün gidişini kutlamak için bir parti düzenlemiştir. varın gerisini siz düşünün.

edit: galatasaraylıyım.
(bkz: lincoln ün galatasarayla dalga geçmesi)
Yoldaymış,yakında Türkiye'de olucak zatı muhterem.*
gaziantep deplasmanına götürülmeyen oyuncudur.
sezon sonu gönderilmesi muhtemel, yetenekli, zayıf karakterli, brezilyalı futbolcu.
yönetim tarafından kesilen yeni cezası 110.000 euro olmuştur.
sol frame de yalama olmuş adam.