bugün

firefly'dan sonra yarım kalmasına en çok küfür edilen dizi.yıllar sonra yine izledim yine apollonia'dan korktum.
iki günde iki sezonunu bitirdiğim mükemmel dizi. Karakterler öyle böyle değil fena oturmuş * . benim favorim felix denen pazarlamacı abi *. hbo bitirmekle ayıp etmiş. bu kadar malzeme varken bu diziyi niye bitirirsin argadaşım...bir de firefly var , o da ayrı hikaye. Yalnız çok feci alt metin var dizide. nereye çekersen oraya gider. bir de şuna takıldım esas oğlanın rüyasında gördüğü ağaç adam adonisli abdominalli yunan tanrısı gibi , meğerse bizim göt göbek salmış rahipmiş. Fazla sorgulamadan "hayır olsun , hayır gelsin" dedik geçtik tabi. velhasıl-ı kelam yazık olmuş dizidir , en azından bir filmle bitirselermiş iyiymiş.

--spoiler--
bugüne kadar izlediğim en sağlam repliklerden biri bicirikten geldi

http://www.youtube.com/watch?v=TuT_kykrv4Y

hakkaten ölmek işin kolay kısmı değil mi dostlar?
--spoiler--
şu anda dizilerin altın çağını yaşadığını düşünmekteyim, şahsi kanaatim bir sherlock bir breaking bad bir spartacus ( r.i.p. andy reyiz ) mükemmele yakın diziler. lakin, carnivale yapılmış ve belki de yapılabilecek en güzel dizidir bana göre.

game of thrones ile ağzımızın suyunu akıtan göt hbo, bu diziyi iptal ederek büyük beddua almıştır.
Dizide yaratılan atmosfer olsun, sirk havası, garip karakterler dizi gerçekten sarıyor ama oz gibi bu farklı dizinin yarıda kalması kötü olmuştur.
izlerken toz yutma tehlikesine karşı ağzın kapatılması gereken dizi.
ilk bölümlerinden bu ne amk hiç bir şey anlamadım dediğim. Sonra vay amk harbi iyiymiş dediğim güzel gizli saklı dizilerdendir.
hbo'nun yüksek maliyetinden dolayı yarım biraktigi muhtesem dizi.
pek bilinmeyen tozu dumana takmış bir dizidir. Yarıda kalmasına üstünden epey bi vakit geçmesine rağmen hala küfür ettiriyor yeni fark ettim.
görsel

anlamsızca aniden bitirilen çok kaliteli bir diziydi.
insanı rahatsız eden ama bir yandan da kendine çeken bir etkisi vardı.
çoğu kişinin izlemediği hatta bilmediği iki sezonda bitirilmiş herşeyiyle farklılık yaratmış bir dizi. ilk bölümden o sürükleyiciliğe kapılıyorsunuz ve sonrası geliyor.
2016'nın Mayıs ayı itibariyle devam edileceğine ilişkin umudumu hala kaybetmediğim dizi.
hakkındaki olumlu izlenimleri okuduktan sonra başlamayı düşündüğüm yabancı dizidir.

diziyi bitirdiğimde ben de fikrimi editlerim.