bugün

renault ve nissan'ın ceosudur. aynı zamanda dünyanın en çok kazanan ceo ları sıralamasında yıllık 45 milyon dolarla ilk sırada yer almaktadır.

shift isimli bir de kitap yazmıştır.
2009 kontratı'n da yüzde 6 gibi ütopik bir faaliyet kar oranı hedefleyen, ulaşılması imkansız bu hedefe global ekonomik kriz ile mazaret bulan renault başkanı. 6 milyon euro maaş alan abilerimiz bile krizi öngöremedi dedirtir. krizde işçi ve mühendis biçen bu abimiz piyasa hareketlendiğinde banka kredilerine saldırıp agresif hedefler koyar,bu sayede dünyanın en iyi ceo'ları arasına girer,kitap yazar.
nissanı ipten alan ve şirket yönetiminde küçülerek fazla kar etmenin mümkün olduğunu gösteren Renault ve Nissan ın ceosudur.Aslında ceolarında ceosudur. otomotiv dünyasının tartışmasız bir numarasıdır.
kendisinin iş yaparkenki en büyük takıntılarından biri farklı bölümlerden, disiplinlerden vs gelen insanların bir arada çalışmalarını sağlayarak sinerji yaratma isteğidir..ve bu öyle manyak bir adamdır ki birden fazla şirketle ilgili bir sürü kararı çoğu zaman japonya'dan fransa'ya uçarken verir..
* kaynak ekşisözlük
nissan'daki basarilari yüzünden (ki kasap carlos olarak adlandırılır kendisi -nissan ın anavatanındaki, japonyadaki fabrikasını kapatmıstır) renault ceo'luguna getirilen ama kriz yuzunden sarkozy'den "neden fransız vatandasına iş vermiyorsun da elin romenine, türküne iş veriyorsun" diye zılgıt yiyen iş dünyasınca basarili olarak adledilen sahsiyet.
* kaynak: ekşisözlük
japonya'da maaşlar'da usulsüzlük yaptığı için tutuklanan CEO.
tutuklanmış 64 yaşındaki ceo.

http://uzmanpara.milliyet...n=88243&utm_term=post