bugün

Film izlemek.
Youtube de amaçsız bir şekilde dolaşmak.
Yemek yapmak, temizlik ev işi yapmak.
Mümkün olduğunca uyumak.
Sigara daima.
ilgili bir kişi varsa onunla konuşmak.
Oyun oynamak kafami dagitabiliyor ama can sikkinliginin seviyesine bagli. Cok fazlaysa ancak uyumak ise yarar.
Kahve içip kitap okumak,belki de o kitaba kahve ile yalnızlığını sığdırmak.bilemeyiz insanlar kendilerini tekil olarak eğlendiremiyorsa birine de ihtiyaç duymamalı.
daha da sıkacak şeyler yapmak.

canım sıkkınken genellikle ne yaparsam yapayım geçmez. üstelik de bu ruh hali günün erken saatlerinde musallat olduysa, gün boyu hem duygusal hem de fiziksel aşırı bir hareketlenme ve ekşi bir yüz ifadesi ile yapışır kalır suratımda. ben de canımı daha çok sıkacak işlere ve kişilere bulaşır ve başımı belaya sokarak durumu daha da kötü hale getiririm. örneğin geçmişten kalmış, üzerine sünger çekilmiş bir mevzuyu büyütebilir ve hatta geliştirebilirim. trafiğe veya çok konuşan bir arkadaşa takabilirim. olmadı, hüzünlü şarkılar dinleyip, mutsuz biten filmler izleyebilirim. böylelikle günü kurtarmak ve moralimi düzeltmek için güzel bir sebep, iyi bir bahane elde etmiş olurum.

aslında önceleri bilinçsiz bir şekilde yaptığım bu durumu, zamanla ve tecrübeyle farketmiş olmam; bu anlamsız, sado-mazohist ritüeli daha eğlenceli hale getirdi.

evet canın sıkılıyorsa bundan korkmamalı ve düzeltmek için uğraşmamalısın, en kötüsü ne olabilir ki?
Kitap okumak. Sıkıyor diyorsanız da sıkıcı kitaplar okumayın arkadaş.
Osman Aysu okuyun, bırakamazsınız.
yürümek. kahve içmek. kitap okumak uyumak.
Sözlükte takılmak mesela.
uzun yola çıkmak. özellikle tren seyehatlerine.
(bkz: buz dolabında ekler olduğunu anımsamak)
Koala gibi yasamak.
yemek yemek
insanlardan uzaklaşmak
alışveriş.
rakı içmek
kendim sorar kendim cevaplarım butun gece sohbet muhabbet unutur giderim sonra.
Müzik, uyku ve yoga.
Battlefield 4 oynamak.
uyumak
can sıkıntısına birebir ilaç olan şey zamandır
zaman en hızlı uyurken akıp gidiyor
öyleyse uyuyalım sıkılınca.
Rick and morty izlemek.
masturbeşın.
kesinlikle müzik dinlemek.
Bir kulaklık takılıp yürümeye başlarım. Bazen çok nadiren spor yapar gibi yaparim. Müzik ıyidir.
Ben neler yapıyorum şeklinde cevap vereyim.
Pencereyi açıp gökyüzüne bakarak derin nefesler alıyorum. Yakın zamanda yapmayı planladığım bir proje var. Üzerine kafa yoruyorum. Hergün yeniden çizip ne ekleyebilirim nasıl gelişir diye bakıyorum. Arada izleyecek birkaç film buluyorum fakat izlemiyorum. Kulaklığı takıp enstrüman dinlemeye devam ediyorum.

24.02.20
Proje neydi onu bile unuttum.
Şu ulunun belli başlı yazarları varki, allah allah! O ojeli parmağın o resimde yer alabilmesi için kırk takla atarlar genelde. Ayrıca Bunlar entari sonuna ‘evet’ yazan tipin dişi halidir. Aklı selim insanların uzak durması gereken bir ırktır.
one piece başlayın.
anime izlemek.
(img:#1762785)
Uyumak etkilidir.
hayal kurmak.