uyumak çok etkilidir. ayrica:
(bkz: sabah ola hayrola)
TV izlemek.
şu sıralar şeker yemek.
Tvye boş boş bakmak. Bir kitabın sayfalarını boş boş okumak. Sayfalarca ilerledikten sonra geri donup hiç bir şey anlamadığını fark etmek. Falan falan falan.
En güzeli uyumaktır.
(bkz: prozac)
dini kitaplar okumaktır.

(bkz: kuran)
(bkz: incil)
(bkz: tevrat)
kulaklıkla müzik dinlerken bir yandan balkondan çevreyi izlemek. insanı kafasında ki fikirlerinden uzaklaştırır. boş bidon hissi verir.
Araba kullanmak. Camları kapatın, klimayı açın ve yüksek sesli müzik dinleyin. Muhakkak iyi gelecektir.
daha önceden ayarlanmış sadece mutlu anlardan oluşan albüme bakıp geçecek demek.
her şeyden önce bi sigara yak hele.
allah alla kimse yazmamış.

(bkz: ospir)
Daha fazla sıkılarak hayatınızı anlamaya uğraşmak.
Yani can sıkıntısı aslında beynin bir oyunu, bir gelişim aşamasıdır.
bir şeyler yazmak

en güzeli aklından geçeni ne olursa olsun ilk anda yaz bir süre sonra onu düşünmeyi bırakıyorsun insanı ne olursa olsun çok rahatlatıyor dayanamam dediğim streslere elimde yazacak bir şey olmasa kendimi tokatkladığım duvar yumrukladığım hallere yazarak direndim sinirlendikçe daha hızlı yazdım daha sinirlendim üzüldüm yazdığım kalemi kırdım kaç kere yazdığım kağıtları defterleri parçaladım ama bırakmadım başka kalem başka deter başka sayfa yine yazdım çala kalem ne anlattığım nasıl yazdığım hiç önemli olmadı sadece yazdım gücüm tükenen kadar yazdım sonunda takatsiz kaldığımda siniri kağıttaydı can sıkıntım oradaydı bense bütün yüzleşmeleri yapmış bütün sıkıntılarını kağıda atmış bir şekilde sakin ve huzurlu oldum. o yüzden yazmak liste de birinci sırada.

yürümek

en güzellerinden biri nereye yürüdüğünü bilmeden kalabalıktan olabildiğince uzağa kıra bayıra etrafı izleyerek yada izlemeyip sadece depar atar gibi yürümek yolalr zamanlar hızla geçerken aralarında bulmak kimsenin geçerken hayat telaşından faark edemediği sahnelere tanık olmak uçak kuşları izlemek dalları saymak arabalara kızmak çok rahatlatıcı hep.

delirmek.

bütün can sıkıntınızı götürür duvarların espirileri bir harika olur kapı kulplarında romantizim yaşarsınızbinalar size abilik yapar derdinizi aşarsınız ağaçlar hele ne de güzel tatil planları yaparlar bi yerden para beklerler ama genelde o para gelmediğinden bir yeregidemezler ama güzel plan yaparlar kavaklar tam kafa dengidir meşeler biraz daha tenhayı sever ama iyilerdir.
Takıyorsunuz kulaklığınızı, uzatıyorsunuz ayaklarınızı, bir sigara yakıyorsunuz.
Zıplamak.
Müzik ve yemektir.
şarkı söylemek veya dinlemek.
hayal kurmak.
Uyumak etkilidir.
anime izlemek.
(img:#1762785)
one piece başlayın.
Şu ulunun belli başlı yazarları varki, allah allah! O ojeli parmağın o resimde yer alabilmesi için kırk takla atarlar genelde. Ayrıca Bunlar entari sonuna ‘evet’ yazan tipin dişi halidir. Aklı selim insanların uzak durması gereken bir ırktır.
Ben neler yapıyorum şeklinde cevap vereyim.
Pencereyi açıp gökyüzüne bakarak derin nefesler alıyorum. Yakın zamanda yapmayı planladığım bir proje var. Üzerine kafa yoruyorum. Hergün yeniden çizip ne ekleyebilirim nasıl gelişir diye bakıyorum. Arada izleyecek birkaç film buluyorum fakat izlemiyorum. Kulaklığı takıp enstrüman dinlemeye devam ediyorum.

24.02.20
Proje neydi onu bile unuttum.
Bir kulaklık takılıp yürümeye başlarım. Bazen çok nadiren spor yapar gibi yaparim. Müzik ıyidir.