bugün

entry girmek.
(bkz: osurmak)

-çok sıkıldım amuğa goim zaarrt.
+geçtimi şimdi.
-yok geçmedi zuuurt.
can sıkıntısı üç şekilde belirtilir:
1. yazılı olarak.
2. sesli olarak.
3. hal ve tavırlarla görsel olarak.
*
rövaşataya kalkmak.
sözlükte geyik yapmak.*
oflayıp puflamak.

oturulan bir yerden "kalkalım hadi" diyerek baska bir yere gitmek.

arkadaslara surekli "ne yapsak?" sorusunu yöneltmek.
ikide bir yerinden kalkıp evin içinde turlamak.
en yakındaki kişiye "galatasaraylı mısın?" diye sormak.
(bkz: cincon)
msn de en yakın arkadaşıma canım sıkılıyor dedikten sonra konudan konuya sıçramak. Eğer msn de yoksa acil acil die mesaj atıp msne getirmek ve boş geyik yapmak.
genelde derin offfffffffffffffff çekilir.
sakızı şişirip içiçe iki balon yapıp, dur bakıyım içiçe üç balon yapabilirmiyim ki diye abuk sabuk tavırlara yönelmek....
hiçbi'şey yapmadığın için sıkılıyorsan , hiçbi şey yapmamaya devam etmek.
eline çöp gibi gereksiz bir nesne alıp saatlerce oynamak karşındaki insanın yüzüne bakmadan çöpünle ilgilenmek.
sözlük okumak..
elazığspor un şampiyonluk ihtimallerini tartışmaya açmak.
benim açımdan acayip acayip sesler çıkarıp şarkı söylediğini sanmaktır. korn'dan girip dying fetus'dan çıkarsın. bu arada "tebdili mekanda ferahlık vardır" sözünü düşünüp şöyle bir hole çıkarsın. yine abidik gubidik nerenden çıktığı belli olmayan seslerle sağa sola atlarsın. hayali smaçlar basarsın, basketler atarsın. hatta kendini uzun atlama şampiyonu da ilan edebilirsin. ve arada bir yaptığım, en son olarak da bugün yaptığım ise: doğaçlama olarak tek kişilik bir tiyatro ekibi oldum, bi o oldum, bi bu, bi şu oldum, konuşup durdum böyle saçma saçma.
3 sesli 1 sessiz 2 orta seviyede sesle osurmak. bizim ailenin mors alfabesi bu. 3-1-2 varsa birinin canı sıkılıyor demektir. 3-3-3 varsa yemek hazır mı demektir vs. misafirliğe gelin bi' gün.
mesaj okumayacağın ve başka birini de aramayacağın halde telefonu kurcalamak.
yan koltuktakine yastık atmak.
- napıyosun bee.
- aman sıkıntıdan.
_ hönkk.
sokağa çıkıp milletin dikkatini çekmek için manyak gibi davranmak.
anlatmaya ne gerek var kı. karşınızdaki mal deilse anlar herhalde.
sıkılmaya başladığını anladığı anda telefonunu eline alarak menüye girip önce galeriye girip hiç birşeye bakmadan geri çıkıp ordan da mesajlara girip en son gelen mesajı okuyarak muhabbetten kaçınan insan ortamdan birinin eee hadi gidelim bari demesine sebep olacak hareketler yapan insan yavrusudur.