1. 1.
    ülke genelinde bulunan cami sayısının sağlık ocağı sayısından fazla olması.

(bkz: buyur burdan yak)
    3 -6 ... sweet dreams
  2. 2.
    Türkiye'de Osmanlı'nın üç kıtaya yayıldığında sahip olduğu imam sayısından daha fazla imam olmasıyla da ilgilidir.
    2 -2 ... yineyolcu
  3. 3.
    camileri milletin, sağlık ocaklarını devletin yapmasıyla da alakalı olabilir. zira ülkemin güzide insanları cami deyince cömertleşir gel sağlık ocağı yapalım dersen onu da devlet yapsın der. bu işten payelenen gruplar da hizmetlerini ve tüm güçlerini cami yapımında kullanıp sağlık ocakları,okullar gibi imece usülü yapılabilecek işlere boşver çekerler.
    3 -3 ... sayid jarrah
  4. 4.
    insanların diğer tarafa daha önem verdiklerini gösteren belge.
    2 -1 ... cranium
  5. 5.
    gereksiz bir o kadar da kötü niyetli bir çemkirme. camiler sağlık ocaklarından az olsa bu seferde camilerin olması sorunsalı gibi ipe sapa gelmez başlıklar açılır. bu böyle sürüp gider. sonu iyi midir? tabi ki hayır.
    2 -2 ... olurmuuu
  6. 6.
    anormal karşılanması anormal olan bir durumdur. ayrıca osmanlı tarihini bilmeyenlerin şaşırabileceği bir durumdur da. zira osmanlı zamanında cami denince akla sadece ibadethane değil insanların günlük hayatta bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir mekan gelirdi ki buna da külliye denirdi. dolayısıyla "eğitim ve sağlık hizmetleri geri kalıyor efendim, ne bu adım başı cami mi olurmuş" muhabbetleri biraz ilkel bir tartışma konusu oluyor.
    -2 ... nikiznatimportint
  7. 7.
    (bkz: camilerin okullardan fazla olmasi)
    (#735149)

tek taraflı düşünülünce anlanamayacak durumdur. sağlık ocağını yapmak sorun değildir ama gerekli malzemeleri bulmak sorundur ve daha pahalıdır. camide kaba inşaat bittiğinde bir halı serdin mi iş bitti sayılır, bir tane imam yeter. ama sağlık ocağındaki personel sayısı göz önüne alınınca ve bunların da doğuya gitmemek için her türlü yola başvurdukları düşünülünce acı gerçekleri görebiliriz.
    ... fewzi1907
  8. 8.
    (bkz: genelevlerin kutuphanelerden fazla olması)
    hani deveye sormuşlar ya neren eğri diye, öylebişey işte
    3 ... woolloomooloo
  9. 9.
    normaldir. sağlık ocakları cumhuriyetten önce yoktu. ama camiler içinde 1000 yıllık olanları bile var.
    4 -1 ... kirmizi baslikli kiz
  10. 10.
    "iman gücü tüm dertlere devadır"

(sktr)
    2 -2 ... merenptah