bugün

keloğlanla caillou arasındaki rekabettir. lakin bizim keloğlan yok piyasada. fransız icadı kültüre uygun olmayan hedeyi izletiyoruz çocuklara. ikisi de kelse neden keloğlan değil bilinmez. bir de öyle baba mı olur.
keloğlan çapkındır.
kayu ise yumurcak tivi ve stv ile çalışır. fark var.

evet.

http://imgim.com/47215044394520537940.jpg
oha oha herkes çıplak oha.
caillou kim demek gerekir.*
ikiside bir cedric değildir.
caillou bencildir, keloğlan ise paylaşımcıdır. keloğlan çevresiyle bütünleşirken, caillou herkese küser.
caillou belirli senaristler tarafından yazılır ve tüm hakları belirli bir şirkete ait olduğu için kimse kafasına göre caillou hikayesi yazamaz. stv ve yumurcak grubunda yayınlanır. kusturacak kadar çok ıvır zıvırın üzerinde lisanslı ve lisanssız resimleri vardır. bıktırıcı reklamları vardır.
keloğlan ise anonimdir. her kafasına esen keloğlan yazar, çeker. bu yüzden keloğlan değme şizofrenlere taş çıkaracak kadar farklı karakterlerle karşımıza çıkar. kimi hikayede 5 vakit namaz kılan keloğlan, kimi hikayede ya da filmde artistlere kayar. neticede keloğlan kirletilmiş hikayedir. trt4 çocuk kanalında yayınlanan bir versiyonunda tahtadan helikopter kullanır. tanıdığımız paylaşımcı keloğlan gitmiş bencil keloğlan gelmiştir.

daha uzun tahlil yapardık ama ruhum daraldı. yazık çok yazık.
keloğlan'ı, 3 yaşındaki yeğeniyle 3-4 kere izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki çocukların beyinlerini yıkamayı bırak, sikiyorlar resmen. keloğlan'dır, candır dedik. winx'in "potansiyel motor kız" yetiştirme özelliği nedeniyle kız yeğenime yasaklanmasından sebep, türktür her şeyden önce, hiçbir zarar gelmez dedik. ilgisi yok. buraya bile el atmış şerefsizler. keloğlan da yasak yani.

ama caillou iyidir. ben bir problem görmedim. yeğenimin annesi de uzman bu konuda, o da bir sıkıntı görmedi.
cailluo şişme abartı bi çizgi film karakteridir, elin gavurudur, çok ilginç; çok sabırlı bir anneye sahip keltoş veleddir. bunun annesinin bir kez dahi caillou ya kızdığına ne rastlanmış ne de görülmüştür.zengin aileden gelir, sürekli şımarıklık yapar ekmek o eve nasıl gelir bilmez sevimsizin tekidir. *

keloğlan mistik, anadolunun bağrından kopmuş yurdum insanı çizgi figürüdür.* sevimlidir en azından yol azığı falan vardır her daim yanında. gariptir, yetimdir, halktan birisidir, hatta abarttım o oldu, emekçidir daha çocuk yaşında caillou ya nazaran.
keloğlan köy çocuğudur, caillou şehir çocuğu.
keloğlam hedikle, keteyle, kömbeyle büyümüş bir delişmen, caillou bisküvi ile büyümüş muhallebi çocuğudur.
keloğlan padişahın kızına göz dikerek kelleyi koltuğu almış bir maceraperset, caillou kızları köşede sıkıştırıp öpmeyi bile becerememiş bir pısırıktır.
keloğla anasına saygı duyar ama sözünü de dinlemeyerek o macera senin bu aksiyon benim türlü maceralara akarken caillou annesinin sözünden çıkmayan, otoriteye karşı gelmeyen düzen adamıdır.
keloğlanın sert mizaçlı bir annesi vardır, içtendir. caillou'nun annesi ise; caillou nereye yıkılsa oraya han yapacak kadar iyi huyludur, yapmacıktır.
Keloğlan yıllardır vardır ve bizim kültürümüzdür. Ancak caillou amerikan modernizminin ürünüdür. Kıyaslama bile yapılamaz, Keloğlan açık ara öndedir.
(bkz: keloğlan her türlü alır)