bugün

gazetede okunduğu üzere dizinin konusu şöyleymiş. bir amcamız var osmanlı soyundan geliyor ve 1974 ta çıkartılan afla ülkeye dönüyor. bu amcamız geleneklerine çok bağlı bir insan ayrıca. iki oğul sahibi oğlullarından birini fikret kuşkan ötekini mehmet günsür canlandırıyor. fikret kuşkan babası gibi aklı başında iken mehmet günsür her zamanki gibi asi insanı canlandırıyor. * neyse olay zaten fikret kuşkan etrafında dönüyor efendim bu fikret kuşkan dizide melisa sözenle evli melisa sözen de yine hanedandan gelen biri. Fikret kuşkan kısır ama bunu kimse bilmiyor karısı bile hatta karısına sen kısırsın diyor sonra bir doktor arkadaşı vasıtasıyla annesi ölmüş babası da annesini öldürmekle suçlanan bir bebeği sahipleniyor ama karısına nasıl açıklıyor onu bilmiyorum. bu veledin babası da nejat işler. nejat işler 10 yıl hapiste yatıyor ve sırf abisini hapisten çıkartmak için avukat olan kardeşi vildan atasever tarafından hapisten çıkartılıyor * sonra nejat işler oğlunun aslında soylu bir aile tarafından evlat edinildiğini öğreniyor ve onların karşısına dikiliyor bu arada melisa sözenle fikret kuşkanın evliliğ sarsılmakta. nejatla melisa yakınlaşıyor. ya herşeyi anladım da erkan can nerede niye onun rolü yazılmamış şimdi erkan can nejatın karısını öldüren adam mı fikretin babası desem yuh artık lan aynı yaştalar niye kimse büyüğüm erkan canı adam yerine koyup rolü hakkında bilgi vermemiş?
fragmanına dikkat edildiğinde vildan atasever'in gitgide hülya avşara ne kadar çok benzediğini görmek mümkündür.
*10 Eylül pazartesi saat 21:45'te ilk bölümü yayınlanacak dizi. *
bu sezonun oyuncularıyla şimdiden heyecanlandıran, senaryosu pek ilginç dizisi. osmanlı hanedanı'ndan kalanların hikayesini dinlemek ve iki ayrı hayatın kesişim noktasında buluşmak harika olacak.
erkan can - nejat işler - fikret kuşkan ile bünyelerde üçlü combo etki bırakacağına inandığım dizidir, ekran başında bekleyeceğiz.
fikret kuşkan ve nejat işler gibi türkiye'nin en arızalı adamlarını başrole koymuş, bonus olarak da mehmet günsur'u sunmuş merakla beklenen yapım..
erkan canısı diyor fikret kuşkanı diyor nejat işleri diyor. bu akşam lostu bırakırım beni kimse tutamaz.

(bkz: ınının ınının ınının ınının ınının ınınınııın)
vildan atasever ve melisa sözen'in kadroda biraz hafif kaldığı dizi. vildan altın portakallı ama gene de kadın oyuncu kadrosu boş olmuş.
sen bıçak sırtı
kemiklerime dayalı
ben biley taşı
satılmış bir ruh sana.
hem blade runner'ın hem de sling blade'in türkçe'de bilinen adları.
kadrosu bir harika olan sürgüne gönderilen osmanlıları anlatmaktadır. kadrosunda en çok dikkat çeken tipler mehmet gunsur, neşat işler, vildan atasever. şimdiden heyecanla beklenen bir dizidir.
merakla beklediğim bir tmc yapımı. umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.hem tarih hem osmanlı sever olarak başlayacağı tarihi heyecanla bekliyorum
1. bölüm fragmanları ekranda dönmeye başlayan dizi. Erkan Can neci sorumun cevabını da almış bulunmaktayım mahallenin abisi rolünde * Oturmuş kayalıklarda Bir yanında Nejat işler bir yanında Kaderle sevmeye başladığım vildan atasever gülüşüyorlar. hadi bakalım.
http://youtube.com/watch?v=YcikZFuTv7M
müziklerini mor ve ötesi yapsa hiç de fena olmayacak olan yeni sezon dizisi. *
benim gibi dizi izlemeyen birine, erkan can yüzünden zorla kendisini izlettirecek dizi. erkan can fragmanda bile güldürmüştür. *
bir şekilde tutmayıp yayından kalkarsa kadroya yazık olacak dizi. olur mu olur. her şey kadroda bitmiyor bu kesin. hikayeyi tam anlamamakla birlikte nejat işler hapisten çıkıyor ve bir oğlu var görmediği yıllardır. ve fikret kuşkan'ın oğlu sanırım o çocuk. yani bir baba oğul hasret teması mevcut. melisa sözen nejat'ın çocuğunun annesi ama şimdi fikret ile evli. vildan nejat'ın neyi anlamadım. sevgili de olabilir kardeş de.
muhteşem oyuncu kadrosundan ötürü izleyip bağımlısı olmaktan korktuğum dizidir. (u: yedi bitirdi beni bu diziler)
reklamda kadroyu gördüğüm anda "aha işte bu dizi izlenir",*, hikayesini duyunca "mutlaka izlemem lazım", sezonluk bir dizi olduğunu, her şeyin baştan düşünülmüş olduğunu ve tam 45 bölümden oluşacağını böylece saçmalama riskinin olmayacağını duyduğumda da "izliycem lann" dediğim, muhteşem olacağı kesin dizi.
bugün saat 22.00'de başlayacak olan, bu gece ve yarın sol frame'i işgal etmesi beklenen dizi.
büyük ihtimalle yüksek reyting alacak, oyuncu kadrosu süper dizi. fakat geçen sene sağır oda için de herkes sezona damgasını vuracak gözüyle bakarken ortalama reytingli bir dizi görünümündeydi. tabi iki dizi arasında ki oyuncu kalite farkı baya fazla. yine de bir dizinin tutulması için senaryonun önemi her zaman daha büyüktür. bekleyip göreceğiz.
iyi bir oyuncu kadrosu var, bakalım tutacak mı... uzun süredir kaliteli bir yerli dizi yoktu, dileğimiz bıçak sırtı nın bu boşluğu doldurması...
dev bir kadro ve basarılı bir tanıtımla* merakla beklendiğini umduğum, reyting rekorları kırması muhtemel dizi.
merakla beklenilen ve büyük ihtimalle ilk bölümde reytingi baya yüksek olacak bir tmc yapımı dizi.
bu gece oldugu unutulan ancak degerli sözlük yazarları sayesinde hatırlanan dizi.
ahanda an itibari ile başlayan müziğini duyduğum dizidir . ölünesidir. iyiki vardır. *