bugün

"bu şarkı bir yalvarış,
bitmesin, sürsün, bu düş..

sende düşün, sende konuş..

nereye gider bu aşk?
nereye?..
dur gitme...
bırak kadının olayım!.."
Ya erkekse.
Sözlük erkeklerinin sözlük erkeklerine söyledikleri söz, rica..

Oğlum neden bu kadar birilerinin kadını olmak istiyorsunuz.
Yakışıyor mu size?

Bu sözlük hiç normal değil.
- bırak kadının olayım.
+ buna izin verirsem diğerler erkeklere haksızlık etmiş olurum.
49 yıllığına üst kullanım hakkı filan mı imzalayacağız, nasıl oluyormuş o ?

ay ben çok fransız kaldım kimse bana demedi bumdan. yok diyorlar şöyle yap böyle yap hoppidi hobbidi.

terbiyesizler.
ben boşuna hakbadi aramıyorum, biz, allah yolundayız.
verdin mi bir kere verince hep verirsin verdikçe verirsin.

(bkz: şans)

fesat olmayın.
Etkileyici bir laf.
küçük bir harf değişikliği olması gerekendir. şahsi algılamam için..
şebnem ferahın sevdiğim şarkılarından biridir.

bu şarkıyı bir kadından başka kimse söyleyemez gibi geliyor.
bu bahsettiğimiz kadın sevdiğinin yanında olması için 'elinden geleni' yapar vaziyette, serzenişte.
her dizesindeki söz, o kadar içten ve duru ki.

''haykırış, bitmesin bu düş, yalvarış, nereye, gitme''

kısa ve öz sözleri olan ve duyguya bu kadar girebilen nadir şarkılardan.

kadını olmaktan bu kadar mutluluk duyacak kadınlarınız olsun.
ve öpücüğüyle sıcak bir kış yaşatan.

'bırak kadının olayım' cümlesi ancak duygusunu yoğun yaşayan bir kadından çıkabilir.
herşeye rağmen diyebilen.
diyecek kadın kalmamıştır.
yapısal olarak cesur kadın isteriz. fakat ısrarla yemek yemek isteyen bir kıza benim belim silah taşımaktan fıtık oldu dedikten sonra bir daha tepki alamamışımdır.
evlilik harika bir durum var evlenecek bir kadın artık çok zor. hele kızlar için evlenecek adam bulmak daha zor bir durum haline geldi ülkemizde.
Maaş+sgk+yol+ yemek.
Okey mi?
+ bırak kadının olayım
- tamam gel pazartesi başla. *
oldukça sağlam bir şebnem ferah şarkısıdır. şebnem ferah'ın şebnem ferah olduğu zamanların şarkılarındandır. albüm çıkartsa diye dört gözle beklediğimiz zamanlar.
nakaratın sonuna kadar bağıra çağıra eşlik edip ' bırak kadının olayım ' kısmında susmak zorunda kaldığım şebnem ferah şarkısıdır. finali de bağlasak iyiydi yav.
ince yakarıştır.

neresinden tutuyosa artık...
kendileri çakma (bkz: )glory box ) şarkısıdır,şebnem ferah seslendirmiştir.
ait olma isteği her cinste vardır.
ama kadın söylemişse gerçekten samimi ve cesaretiyle söylemiştir. her erkeğe nasip olmayacak cümledir.

birde işin paranoya tarafı vardır, bu cümleyi duyduğunda acaba karşımda ki benimi kafesliyor diye düşünürsünüz.
bence tadını çıkarın çünkü kazanacak bir şeyiniz yok. zaten kafeslenmişsen kafeslenmişsindir.
şebnem ferah'ın kadın albümünde ki en iyi şarkılardAN BiRi
sözleri sevmek için yeterlidir..

http://www.youtube.com/watch?v=uBqA-BTsAXk

"bu şarkı bir yalvarış
bitmesin sürsün bu düş
sende düşün sende konuş
nereye..
gider bu aşk
nereye..
dur gitme
bırak kadının olayım.."
şebnem ferahın tapılası şarkılarından biri olup tavsiye edilir.
içten bir yalvarış. ardından sevgiliden erkeğin olmak istiyorum şarkısı gelmesi beklenmelidir.
Şebnem Ferahın muhteşem şarkısıdır.Öyle anlamlıdır ki üstüne tek bir laf bile edemezsin 'bırak kadının olayım'.Her daim dinlenilesidir.
bir kadının bunu söylemesi için gerçekten aşık olmuş olması gerekir. erkeğini kaybetmek istemeyen kadının yalvarışıdır, gözyaşıdır,hıçkırığıdır. bırak kadının olayım cümlesini duyan erkek çok şanslıdır...
soforsen bas gaza,asiksan vur saza ...
tükenmiş, az kalmış, yarına çıkma ihtimali düşük olan aşkların; içi acıyan kadınının yaptığı en son ve en büyük tekliftir; istektir, yalvarıştır. başkasının kadını olmak istemiyorum demektedir, bırak senin kadının olayım; yazık etme bana da, bize de... ama dedim ya bitmeye yüz tutmuş aşkların sözüdür bu; sırf başındaki bırak yüzünden. karşıdaki anlamaz, zaten istemiyordur da onun kadınlığını, onun olmasını. kadın için ne kadar anlamlı, ne kadar büyük olduğunu anlamaz asla. gider. gitsin.
cimri birine söylendiğinde kadının alacağı tepki;

-para isteme de ne olursan ol.