bugün

mutlaka sorulmalıdır. vizyon oluşturur. hedef koydurur. çocuklara amaç vermek gereklidir.
görsel
Mutlu olcaz inşallah.
görsel
Reza Zarrab olacam zikerim kpss'yi.
aferim oluşuma inşallah.
Büyüdük hâlâ bişe olamadık, sevgilerle.
(bkz: eğitim zayiatı)
kpss sorularının çalındığı, yandaş olanın önünün açıldığı, fikrinizden dolayı terörist, hain ilan edilebileceğiniz, hepsini bırakın ailelerin ekonomik kaygılarla çocukları özgür bırakmadığı adaletsiz ülkelerde çocuklara sorulmaması gereken soru.

- büyüyünce ne olcaksın evladım.
+ zayi.
(bkz: yarrak afedersin)
küçükken çok uçuk hayaller kurardık. doktor, mühendis, astronot, polis vb. olmak isterdik. şimdi ise durum çok farklı... lanet olsun hayallerimi yıkanlara...
Büyüklerin çocuklarla sorduğu gereksiz sorulardan birisi.

Ne cevap bekliyosun astronot savcı hakim mi olacam desin küçücük çocuk.
Bu bilgiyi öğrendiğinde hayatında ne değişecek. Çocuğu büyüyunce ne olucam korkusuna daha o yaşta sokmaya ne gerek var sınav sistemi müfredat her sene değişiyor nerden bilsin çocuk kâhin mi.
babam ve çevremdekiler bana bu soruyu sormazdı. ' senden bir halt olmaz ' derlerdi, haklı çıktılar hepsini tebrik ediyorum.
gereksiz malın teki olacağım. oldu.
böyle dayatırlar sistemin adamı olmayı, hiç biri de demez ki kendin ol oğlum başka hiç bir şey olmasan da olur.
hiçbir zaman büyümeyeceğim diye cevap vermek istediğim ıvır zıvır.

inadına hep çocuk kalacağım.
büyüyünce bakarız.
kavurma.
Şimdi yaşayan bi malım büyüyünce inşallah ölü bir mal olacağım.
Büyümek istemezdim hiçbişey olmak da istemezdim. Sabahın köründe kalkıp bayblade izlemek isterdim, işe gitmek değil.
(bkz: imam)
Büyüdüm ve bi bok olamamak çok acı!
granülsüz endoplazmik retikulum olacağım.
ölü olacağım....
büyüyünce 31 olcam
sonra 32,33,34 diye gitcek.