bugün

yuzune kimsenin bakmadigi,yillarin gecmesiyle kafayi duvardan duvara vurmaya sebep olan kizlardir.lise-universite caglarina gelindiginde onlar sumuklu,bucur,butun gun aglayan kizlar degillerdir;uzun boylu,sirma sacli,insanin icini isitan guluse sahip kizlardir artik.ileri goruslu arkadaslar bu kizlari daha genc yasta kesfedip ilerde bu yatirimlarinin meyvelerini toplarlar.
eve komşu gelir ve her defasında kıza aynı cümleyi kullanır.
komşu: ya senin böyle bir hanımefendi olacagın hiç aklıma gelmezdi
(kız şaşırır şimdi bu iltifat mı küfür mü diye?)
kız:hımm ehehe (içinden komik şey!)
komşu:ya hatırlıyor musun bizim evi çamurlamıştın?posta kutularını değiştirmiştin.
diger komşu: bizimkini de taşlamıştın.vs vs.
(kız hatırlamıyormuş gibi yapsada herşeyi hatırlamaktadır.masum pozlarına yatar)
komşu: şimdi seni böyle hanımefendi ve güzelleşmiş gördüğüme inanamıyorum. büyüdün!
kız: (içinden eh yuh artık kazık kadar oldum hep aynı durum ya.ayrıca bu kesin bana küfür ediyo farkettim evet evet bu küfür!)
'serpilmek' kelimesinin kullanıldığı hatun kişiler. (ör: 'büyümüş serpilmişsin kız')
(bkz: seçkin piriler)
çocukluğunu hatırlıyorum, süslü süslü giyinirdi ama tam çirkin ördek yavrusuydu, bide her söylediğin şeye ağlıyodu nedense * mız mız.
bir kız büyüdükçe güzelleşiyorsa,bu sizin normal biri olduğunuzun ispatıdır.
liseden mezun olmus, hatta universiteye baslamis olan kizlardir. yas itibariyle hedef kitlesi olmus kizlardir. *
(bkz: liv tyler)
buyumekten kastin hangi yasa gelmekle alakali oldugu bir durumdur...eger ki cocukluktan cikip ergenligin guzide evrelerinden *birindeyseniz guzellesmek diye bir sey pek soz konusu olamaz...o yaslarda yasadigim bir diyalog halen aklimdadir.
(ergen dramtatatam arkadasa cocukluk fotograflarini gostermektedir, bir fotografta kendisi takriben 9 yasinda kucaginda ise neye benzedigi belli olmayan bir aylik kuzeni bulunmaktadir.)

-bak, bu kuzenimle ben
+hiii, ne guzel bi kuzenin varmis ya, masallah
-nasi ya? nerden anladin ki guzel oldugunu? surati gorunmuyo onun?
+canim su oturan degil mi iste
-o benim.
+?!...yani baya degismissin...hic bole degilsin artik...
-hmm saol ya.

not: kucaktaki bir aylık bebegin sapsari kafasi ay gibi ortadadir, benimse hayatimin hicbir doneminde sarisin olmadigim gayet asikardir, ona ragmen kendisiyle karistirilmam beni derin dusuncelere itmistir.
(bkz: ergenlik bunalimi)
(bkz: drew barrymore)
Bir de soyle bir mantık vardır. Kucukken guzel olan buyuyunce cırkın olur. kucukken cırkın olan buyuyunce guzel olur. (bkz: nah)
-of kıza bak taş gibi maşallah..
+bu var ya bu.. küçükken iğrenç,şişko,pislik bişeydi,boktu bu bok!
evrim geçirdi bi havalara girdi..
-siktir.. valla??

şuan ki güzelliğini çekemeyen şahıslar yüzünden,bu tarz diyaloglara malzeme edilen
kızlarımızdır.
(bkz: natalie portman)
(bkz: kucukken pas vermediginiz kizin guzellesmesi)
geleceğe yatırım yapmanın önemini hatırlatır.. evet.

(bkz: kadınlar bozuk para gibidir at cebine dursun)
(bkz: buyudukce cirkinleşen kızlar)
(bkz: sinem kobal) kendisiyle o 14 yaşındayken tanışmıştık, ama o zamanlar ünlü değildi ve ben ona pek takılmamıştım, ama şimdi son pişmanlık fayda etmiyor, gitti gül gibi kız*
(bkz: surekli buyuyor efendim durduramiyoruz)
hoşlandıkları çocuğun pas vermemesi sonrasında büyüyüp güzelleşen ve o yüz vermeyen tipleri perişan eden kızlardır...ellerine sağlıktır bu hanım kızların...
kozasından çıkan kelebek gibidir. yıllar geçtikçe güzellikleri artar genelde bu kızlar şaraba benzer.
(bkz: zuhal olcay)
şarap gibi kızlardır.özellikle büyüdükçe yakın çevredeki abi diye hitap ettiğiniz insanlar "aa..ne abisi canım hehe abilik olur mu hiç sen bana ismimle hitap et " gibi gereksiz diyaloglara girerler.
biz bunlara baldızdiyoruz...
kafayı duvarlara vurma nedeni
sevilesi kızdır, ileri görüş yeteneğimiz varsa bu konuda kullanılması doğrudur....
(bkz: şarap gibi yıllanan kadınlar)