bugün

somut bir gerçekliktir. bütün peygamberler yahudidir. hz. muhammed'inde yahudi soyundan geldiği bilinmektedir. peki peygamberlik bir gelenekmidir? duruma bakılırsa öyle gözüküyor. eğer öyle değilse allah'ın ayrımcılık yaptığı kanaatine varabiliriz. allah varmıdır? oda ayrı bir soru. en iyisi kurcalamamak...
kafası karısık insanların aklından gecip hızla parmak uclarından tuslara yansıyan düsüncesi.

iyisi kurcalamamaktır. ama kurcaladıysan kanıtlayacaksın, somut kanıtlar sunacaksın ki inandırıcı olsun.

bekliyoruz.
yanlış bir genellemedir fakat en çok peygamber gönderilen insanlar, israiloğulları gerçeğide inkar edilemez. *
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)

kanıtlanmasını sabırsızlıkla beklediğimiz öngörü.
yahudiliğin bir soy gibi gösterilip üzerine de peygamberleri araç olarak kullanılarak yazılmış bir ve yahut atılmış bir tür yalandır efendim.
(bkz: sıçtı cafer bez getir)
(bkz: cıvık sıçtı tez getir)
(bkz: cahilliğini belli etme yolları)
kısmen doğrudur, ancak bu önermeyi yaparken, şunu da unutmamak gerekir: "peygamberler en sorunlu toplumlara gönderilmiştir". *
o yüzden bu genelleme yahudi'ler için çok ta sağlıklı veya kazanç getiren bir genelleme değildir.
Şüphesiz Biz seni, hak ile bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Hiç bir ümmet yoktur ki, içinde bir uyarıcı gelip-geçmişolmasın. (Fatır Suresi, 24)

Andolsun, Biz her ümmete: "Allah'a kulluk edin ve tağuttan kaçının" (diye tebliğ etmesi için) bir elçi gönderdik. Böylelikle, onlardan kimine Allah hidayet verdi, onlardan kiminin üzerine sapıklık hak oldu. Artık, yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların uğradıkları sonucu görün. (Nahl Suresi, 36)

Kendisi için bir uyarıcı olmaksızın, biz hiçbir ülkeyi yıkıma uğratmışdeğiliz. (Şuara Suresi, 208)

Biz hiçbir elçiyi, kendi kavminin dilinden başkasıyla göndermedik ki, onlara apaçık anlatsın. Böylece Allah, dilediğini şaşırtıp saptırır, dilediğini hidayete erdirir. O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. (ibrahim Suresi, 4)

Andolsun, Biz senden önce elçiler gönderdik; onlardan kimini sana aktarıp-anlattık ve kimini anlatmadık. Herhangi bir elçiye, Allah'ın izni olmaksızın bir ayeti getirmek olacak şey değildir. Allah'ın emri geldiği zaman hak ile hüküm verilir ve işte burada (hakkı) iptal etmekte (istekli) olanlar hüsrana uğramışlardır. (Mümin Suresi, 78)

burada görüldüğü gibi sadece yahudi kökenlilere değil her kavime peygamber gönderildiği belirtilmiştir. fakat maalesef yalnızca islam peygamberi hz. muhammed (s.a.v.)'nin dini hak din olarak günümüze kadar gelmiştir. bu dinin hükümleri hala geçerlidir.

birileri peygamberimizin sümerlerden ya da türklerden geldiğini de söylemişti, ne oldu onlara?
kendi palavra ideolojisinin * sözde peygamberinin yahudi olmasından dolayı tüm gerçek peygamberleri de yahudi sanan bir şahsın kurusıkı dallaması sonucu ortaya çıkan iddiadır. islam dininin peygamberi yahudiyse lenin de kanatlı bir melekti sanırım.
(bkz: votkayı fazla kaçıran leninist)
hz.ibrahim'den sonrası için geçerli olan durumdur. Ayrıca islam'da 124.000 peygamber gönderildiği söylenilmiştir. Yani her milletin başına bir peygamber gelmiştir. Ayrıca bazı araştırmacılar tarafından Buda'nın Kuran'da adı geçen peygamber Zulkifl olduğu söylenmektedir.
bütün peygamberlerin yahudi olması iddiasını, biliyorsan konuş alim zannetsinler, bilmiyorsan sus adam zannetsinler diye cevaplanması lazım gelen, tamamen provakasyon amaçlı olduğu apaçık belli olan bir başlık açan kişinin uyarılmasını gerektiren söylemdir.

(bkz: hey yavaş ol dostum sakinleş)
hz.muhammed müslümanlıktan önce hanefiydi bi kere, kıçtan element uydurmanın lüzumu yok.
(bkz: göt bok sıç diyerek ayar verdiğini sanan ezik)

kuran'a göre binlerce peygamber vardır ve her kavime gönderilmiştir. ama doğrusu şudur:

(bkz: kuran daki peygamberlerin çoğunun yahudi olması)*
israiloğullarının ne kadar sapkın bir millet olduklarını gösterir,ayrıca hz. birçok peygamber yahudu değildir.
(bkz: tüm peygamberlerin sami ırkına gönderilmesi)
olayda mason parmağının olması.
tüm peygamberlerin aslında israil ajanı olması!
bildiğimiz kadarıyla peygamberlik vazifesi ile görevlendirilmiş zatların kısmı küllisi ben i israil den çıkmıştır şeklinde düzeltilmesi gereken tespit. ancak hz. muhammed in ben i israil kökeninden geldiği tamamen saçmalıktır zira bunu reddeden iki kesin kaynak var. birincisi; arapların soyu şeref vesilesi saymasından mütevellit kökenlerini iyi bilmesi. buradan hareketle hz. muhammed in soyu 17. dedesine kadar bilinmektedir. ikincisi de daha küçük yaşlarda kendisinin şam dan uzak tutulması ve medine ye hicret ettiğinde yahudiler tarafından hoş karşılanmaması. zira musevilerin kendisini kabul etmemesinin sebebi son peygamberin ben i israil den çıkmamasıdır. hal böyleyken; adamlar kendileri bile bu peygamber bizden değil diyerek onu inkar ederken tutup da hz muhammed ben i israil kökenlidir demek nasıl bir aptallıktır ben çözemedim erenler.
Yahudilik bir soy mu ki bütün peygamberler yahudilik olsun,bir dindir yahudilik.Peygamberler yanlış yolda olan kavimlere gönderilmiştir.Peygamberimiz Arap'tır,yahudilerde araptır sanırsam.peygamberimizin soyu h.z ibrahim'den gelmektedir ve hz ibrahim yahudi(israil ırkından) değildir.Çünkü yahudilik Hz Musa'dan veya Hz yakuptan sonra çıkmıştır.Bütün peygamberlere yahudi dersek Hz Adem'de yahudi olur,doğal olarak bütün dünya yahudi olur.