1. ?.
  adbsters adlı aktivist grup tarafından ilan edilen 23-24 Kasım günlerine tekabül eden hadise. bir şey almama günü diye türkçeleştirebiliriz.Tüketim çılgınlığına bir uyarı niteliğinde.Mansur forutanın dünki(24 Kasım) yazısından öğreniyoruz böyle bir gün olduğunu. http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=99426,10,107

  Tabiki duyamayacağız. Gözümüz kulağımızı rehin almış medya canavarının işine gelecek bir oluşum değil çünkü. zira aynı grup tv izlememe günü de ilan etmemiş miydi?

  hazır yıl başı zırvasıda yaklaşırken tüketimlerimizi gözden geçirmeliyiz. bütün piyasa aç kurt gibi bakıyor çünkü biz koyunlara. ama hepimiz bir şekilde tutunmuşuz bu çarka.(klişe oldu ama)
  +yine de tutunamayan olma dileğiyle geçmiş satın almama gününüz kutlu olsun!
  -hacı bir pizza söylesek mi?
  + olum ben ne diyom sen napıyon ya...
  ... risorder pejmurder
 2. 1.
  her yıl kasım ayının son cumartesi günü olarak belirlenmiş çok anlamlı, anlamlı olduğu kadar, entel geçinmeye çalışacakları, aptallıklarıyla meşhud yakalayabileceğiniz tarihten bir gün sonrası... da olabilir.

  zira; "ya bu hafta buy nothing day vaaaaar, bugün deliler gibi alışveriş yapmalıyııııım ehe, ege, akdeniz..." derse o kişi için buy brain day günü ilan edin, beyninin yerindeki koç taşşağıyla alacağınız herhangi bir beyni değiştirin. siz de rahat edin, buy nothing day de.
  1 ... molekuler biyolog
 3. 2.
  Black Friday alışveriş çılgınlığına anlamlı bir tepki. Aktivistleri de bu sene AVM'lerde özgün eylemler düzenleyecekmiş
  http://amerikabulteni.com...a-cumasi-buy-nothing-day/
  ... haci fakir