bugün

Hediye olarak bursa yazili havlu alanlarin memleketi. Heralde havlu mesur onlarda.
memleketimdir. tekirdağ ve istanbulda yaşamak üzere 3 yıl aradan sonra tekrar yaşamaya başladığım şehirdir.
metro da ezilmemesi için kedinin kurtarıldığı memleket.

http://www.iha.com.tr/vid...di-kediyi-kurtardi-72057/

http://linetv.com.tr/burs...a-metro-raylarina-atladi/
tanım: kasım ayını yağışsız geçiren şehir.

bursa'da masa tenisi oynayabileceğim bir yer arıyorum. bu konuda bilgisi olanlar yeşillendirirse memnun olurum.
benim güzel memleketim, yıkık mahalle aralarında gecti cocuklugumuz.
Makam mevki sahibiyiz allahımıza bin şükür.
Bu şehrin ayrı bir büyüsü var sizi kendine alıp bırakmama gibi. ilk geldiğimde nefret ettiğim şehir. Hani derler ya zamanla alışır insan, ben alışmayı geçtim bildiğin bağlandım bu şehre. ikinci memleketim oldu sanki.
Yaşadığım şehir.
Yaşamakta olduğum güzide yer.
Yeni geldim, tertemiz havası var benim icin temiz havadan ibaret.
en sevdiklerimi kaybedip londra' ya kactigim sehir. hangisi daha guzel derseniz, bursa derim. cesaretim oldugu zaman gorusmek uzere.
Keske bie yolunu bulsam da izmir e gidebilsem sehridir.
görsel
görsel
Şuara buz gibi olan memleket.
uyanığı olduğum şehir canımı sıkıyor su an. ciksam çıkılmaz gezsem gezilmez.
nüfusum kendilerine aittir. sınırları içinde Uludağ mevcuttur ve Ulu Cami de. gezip görülmesi gereken şehirlerden.
Güzel bir şehir. Bir gün istanbul'dan nefret etme boyutuna ulaşırsam yerleşebilirim. içinde yaşaması da şehir kadar güzel ve rahattır inşallah.
Bursa, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2014 itibarıyla 2.787.539 nüfusa sahiptir. 2015 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya'da 48. Türkiye'de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr'dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa'da en çok Osmanlı imparatorluğu'nun kuruluş dönemine ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa'nın Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin istanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir. Şehir istanbul'dan sonra en büyük ikinci ihracatı gerçekleştirmektedir. Şehrin futbol takımı Bursaspor 2009-10 sezonunda Süper Lig şampiyonudur.

Bursa, sanayi istatistiklerine göre Türkiye'nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. CNN International tarafından Türkiye'nin Detroit'i yakıştırması yapılmıştır. Tofaş, Fiat, Renault, Peugeot, Karsan Otomotiv, binek otomobil ve ticari araçlar ile Cobra Güleryüz otobüs fabrikaları Bursa'da bulunmaktadır. Bursa'nın otomotiv sanayinin Türkiye'de merkezi olmasından dolayı kurulan Bursa Otomobil Müzesi yine bu şehirde bulunmaktadır.
iskenderi, kestane şekeri, Pideli köftesi, şeftalisi ve görülmeye değer türbeleri, camiileriyle harikulade olan şehrimizdir.
bazen düşünüyorum nasıl böyle insanları var diye. kedileri zehirlemişler! http://www.bursadabugun.c...-zehirlediler-621519.html
Nasıl sevilmediğini anlamadığım, gitmek için can attığım şehir.
benim şehir. canım şehir..

herkes gitse sen kalacaksın.
ailemi ve en yakın arkadaşalrımı barındıran şehir.
sevilmemesinin tek nedeni bozulmamasıdır. insanına, hayvanına, suyuna, havasına, taşına, toprağına, ağacına kurban olduğum güzel şehirdir.

kıskananlar çatım çatım çatlasın inşallah. saygılar.
Yaşamak istediğim şehir.
kendisi ile ilgili haberlerin ajansbursa.net sitesinde bulunabildiği nadide illerimizden.

şehri uludağ
şehri ulucamii