bugün

Görükle diye bir ogrenci köyü var, akillara zarar.
Sanayinin şehrin hemen girişinden başladığı, ama şehir merkezinin yemyeşil olduğu,güzel kent.
Yazın görmüş olduk,ama eminim karla kaplı kış hali çok daha güzeldir..
Çok suratsız insanlarin bulunduğu bir ilimizdir. Sakin ha burda kimseye adres sormayın. Gezilcek bir tarafi yoktur. Tarihi gezilecek yerleri boldur.
türkiye'nin 3. büyük şehri olmak için emin adımlarla ilerliyor.
havası, karasal iklimde doğup büyümüş biri için uygun olmayan şehir. aşırı nemli. ciğer hastalığı olup nemli havaya ihtiyaç duyan içinse doğal bir kaynak.

tek sevmeme sebebim. yoksa bu zamanda bu kadar yeşil büyükşehir zor bulursunuz.
sikilmek isteyenleri her yerde sikebilecek çocukların olduğu şehir.
Bu akşam varacağım şehir.
geleceğimi şekillendirecek şehir.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/bursa/
gırgır şamatadan anlamayanı arasında barındırmayan bir sözlük tayfasına, '' küçük dağları ben yarattım '' kibriyle dolaşan müzisyenlere ve kadınlara sahip donuk, depresif şehir.
eğer görmezden gelmeyi, umursamamayı ve iyi yönlerini görmeyi becerirsen bursa' da yaşamaya devam edebilirsin. ama bunu yapman gerektiğini anlayana kadar da yahya kemal üstadın ankara' ya haksızlık ettiğini düşünürsün.

edit: bursaspor dışındaki kulüplerin şampiyonluk sevincini yaşatmamasıyla da üzen şehirdir. bence bursaspor ve taraftarına yönelik rencide edici tezahurat yapılmadığı sürece insanlar takımlarının kazandığı şampiyonluğu kutlayabilmeli. bir fenerbahçe şampiyonluğunu kutlamak isteyen kişilerin arabasına tekme atıldığını, galatasaray formasının çıkartılıp yakıldığını üzülerek gördüm. böyle şeyler savunulmaz. savunmaya kalkışana da kulak vermem.
Görükle tarafı bu saatte gavur dami gibi yanıyor. Rüzgar eseydi iyidi biraz.

Not: göçebe olarak işe baslamamaliydim. Ne işim var Bursa'da benim ya.!
plaka kodu 16 olan ilimizdir. en ünlü yemeği tereyağlı iskender sayılabir, osmanlı'nın eski başkentlerinden biridir. gelişmişlik açısından türkiye'de dördüncü sırada yer almaktadır.
muhteşem bir şehirdir herşeyiyle. birkaç eksiği dışında 10 numara şehirdir. gençler için ideal şehirdir.
türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri.
tarih ve modernliği bir arada yaşatmaktadır. bir de deniz şehre yakın olsaydı çok güZel olurdu.
camlar kapalı olmasına rağmen püfür püfür esen şehir.
edit: pardon klimadan dolayıymış.
burda da ne çok rampa varmış düşüncesini oluşturan yeşil güzel şehir.
tarih kitaplarında falan tasvir edildiği üzere gözümüzde canlanan osmanlı devletinin minyatürü gibi bir şehirdir.

memleketim ve yaşadığım yer olmakla beraber türkiye'nin de en yaşanılası şehridir.

istanbul kadar megadır ama istanbul kadar karışık değildir. turist ağırlamaya daha müsayittir. genellikle sakindir,aile mekanıdır.

hava durumu,rüzgar miktarı bulunulan yere göre değişir mesela şu an camlar kapalı oturuyorum. bir açsam rüzgar beni bile uçurucak amk. neyse bu konu hakkında daha fazla konuşup canımı sıkmak istemiyorum.

bursaspor diye kaliteli bir futbol takımına ve teksas diye kalabalık ama şirin bir taraftar grubuna sahiptir.

gelişmişlik düzeyine rağmen oldukça yeşildir. uludağıyla mudanyasının arası 1,5 saat falandır.

iskender kebap gibi bir güzelliğe sahiptir ki bu bütün özelliklerini geride bırakacak derecede kıymetli bir kriter oluyor.

eski yerleşim yerleri (setbaşı namazgah vs) yeni yerleşim yerlerine göre (fsm bademli vs) çok daha sevimli ve çekicidir.

insanları da tam türk tipi insanlardır. girişken,sıcak kanlı,güler yüzlü vs. ama artık has bursalı yok denecek kadar az kaldı ya.
adı b ile başlayan şehirlere verilebilecek bir örnektir.
Gelişmiş bir kent olmasıyla birlikte yemyesil.
Üstelik şehrin uç tarafları değil yeşil olan, kent merkezi öyle.
istanbul 'a yakın olmasi artısı aynı zamanda.
en güzel şehirlerdendir. kim ne derse desin.
hala son gördüğümdeki gibi güzel.
liseyi okuduğum şehirdir, tarihiyle, yeşiliyle etkileyicidir, her zaman burnumda tütmektedir, bir fırsat çıksa da gitsek denilmektedir.
demiryolu çalışmalarının da olduğu şehir.
2006'da terkedip istanbullara taşındığım canım memleketim. çok özledim lan.