bugün

[kat: instagram yorumları]
burcu yavrum sana bir cakayim da kendime geleyim demenin lavukcasidir.
yazarımızın ismidir, çok da güzeldir. (bkz: happy ending)
Her kızın facebookta fotoğrafların altına yaptığı yorum.
Arkası dönük fotografını ekleyen kıza gözlerin çok güzel diyebilen abazan amca beyanidir.
"burcu götüme kaş göz çizsem senden güzel olur." cümlesinin kibar hali.
+burcucum çok güzel çıkmışsın.
-birde inişimi gör.
+burcucum çok güzel çıkmıssın.
-o senin gözlerinin güzelliği mümin kardeş, saolasın.
Bu cümlenin yazılması için caps look açık olmalı şartı varmış gibi davranılır bir de.
savunma mekanizmaları, reaction formation (karşıt tepki geliştirme). örneğin kardeşini kıskanan ufaklığın 'ben ablasıyım,en çok ben seviyorum, o benim kardeşim' gibi tepkiler vermesi.
ve ya görüşmeye görüşmeye muhabbetin azaldığı arkadaşlıkların tazelenmesi için ne yapılacağını bilmeden küçük iltifatlarla arkadaşlıkların ayakta durabileceği yanılgısının somutlaşmış halidir.
bir de burcu açısından bakarsak, ne yapsın şimdi burcucuk?
sosyal medya jargonunda yerini etmiş efsane geyiklerden birisidir.
bir tür facebook klişesidir. canım cicim diye yazışır kız arkadaşının arkasından kuyusunu kazar arkasından söylemediğini bırakmaz, face'de fotoğrafını görse hemen yalakalaşmaya başlar canım süper çıkmışsın falan filan türk kızlarımız işte genlerinde var bu kıskançlık.
bir de bunun "cerencim fötöfrafımı beğensene <3" diyen versiyonu vardır. kardeşler heraldaysa.

edit= tüm burcu ve ceren'lere selam ederim. hepimiz kardeşiz sonuçta eksilemesene beaa. *
standart türk erkeğinin "fotoğrafı övünce kızın kucağına atlayacağı" düşüncesi ürünüdür.
burcucum generator harikası bir kalıp.
bir ileri versiyonunun "çok yakışıyorsunuz canım" olması muhtemeldir.
yahu ne gerek vardı burcu yu hatırlatmaya.
görsel
(bkz: meriç olmak)
(bkz: terazi burcucum)
burcunu çok seven samimiyet duyan insan hitabı. aslı "burcucuğum"dur.
-burcucum çok güzel çıkmışsın
*ehe kuzum sağol
+hiii bensiz mi gittiniz? hainler
-kuzum haber veremedim yaa
+bi dahakine artık yaa
--ehe kim çekti
-sağol bebeğimm

bi' profilleri gezin bakalım var mı orada bunlardan.
+ burcucum çok güzel çıkmışsın
- diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık
kızların birbirlerine karsı anlamsız ve yapay samimiyetlerine bir örnektir, ismin sonuna -cik - cuk gibi kucultme eklerinin eklendiği versiyonları da mevcuttur.
görsel
aslında burcu güzel değilmiş ama burada güzel çıkmış anlamına gelen anlamlı(!) bir yalaklık biçimi.