bugün

feridun duzagac'ın orjinal altyazı albümünün 2. şarkısı olan çok çok güzel parçası..

çok su verince ölür ya çiçekler.
çok ağlarım, çürür gözlerim gidersen eğer.
ben senin gülbahçende oyunlarıyla mutlu
ve affedilmeyi çok seven yaramaz bir çocuğum.
sen ne güzel güldün, solmuyordun.
hem çok seviyordun hem beni yormuyordun.
çiçekler.... çiçekler sevildikçe büyür.
gitme diyorum sana gitme!
çiçeklerim benimle ölür.
buralardan gitme.
buralar gitsin, sen gitme.
gitmek çözecekse...
ve biri gidecekse...
buralar gitsin, sen gitme...
sen gitme!!!
feridun düzağaç'ın yaptığı en güzel 3 şarkıdan biri.

hani bir şarkı vardır, o sizin şarkınızdır, sizi anlatır aşkınızı. o kadar güzel anlatmıştır ki bu şarkı aşkı. herkesin duygularına o kadar güzel tercüman olur ki.
çok ağlarım çürür gözlerim gidersen eğer diyor üstad, sevgilinin yokluğunun dayanılmazlığı daha güzel nasıl anlatılabilir ki ?
ben senin gülbahçende oyunlarıyla mutlu ve affedilmeyi çok seven yaramaz bir çocuğum demiş, dünyam sensin, senin içinde yaşıyorum ben, hatalar yaparım kimi zaman ama bilirim sen affedersin beni seversin çünkü çok..
sen ne güzel güldün, solmuyordun hem çok seviyordun hem beni yormuyordun ah ne güzeldi aşkın, kaprislerden uzak, duru ve çok güzel, birbirimizin dilinden anlamak ne güzeldi..
çiçekler çiçekler sevildikçe büyür gitme diyorum sana gitme. çiçeklerim benimle ölür. şimdi gitme, elimizdeki çiçek solmasın, beraber büyütelim onu aşkımızla, sevgimizle, gitme istiyorum içimi kanatma, soldurma aşkımızı..
buralardan gitme. buralar gitsin, sen gitme yanımdayken sen dünya gözümde değil biliyor musun ? yeter ki sen ol yanımda. dünyam olmasa da olur, ama sen ol. gitme buradan..
çiçeklerim benimle ölür.
buralardan gitme
buralar gitsin, sen gitme.
...gitmek çözecekse
biri gidecekse
buralar gitsin
sen gitme...!

F.d.nin sevilen parçalarından biri...
buralardan gitme, buralar gitsin, sen gitme. Gitmek çözecekse, biri gidecekse, buralar gitsin Sen gitme, Sen gitme..

sözlüğe veda eden yazarların nick altına yazacağım sözler.
buralardan gitme,
buralar da gitmesin,

bir kere de hicbir seyi degistirmeden mutlu olalim,

sanki zaten her zaman oyle olmasi gerekiyormus gibi
kadermis gibi,
yer cekimi gibi,

tum en iyi bildigimiz seyler gibi.. oyle kolay..
Fd nin en guzel sarkilarindan biridir. Yani hepsi gibi buda guzel. Gece gece alip goturmustur.
itiraf gibi şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=QxL11UrMyaQ
aşık değilseniz bile aşık olupta ayrılmış kadar sizi hüzünlendiren bir f.d parçası insanın içine işliyor sanki onunla birlikte söylerken sizi alıp başka bir yere götürüyor. oralardan gidiveriyorsunuz.
buralar gitsin sen gitme, hatta buralar gitsin sen oralardan gel!
ayrılmak isteyen sevgiliye dinletilebilecek en iyi şarkı.
vay anasını ben nasıl oldu da buraya bir şey yazmadım dediğim başlık. ayrıca süper bir feridun düzağaç parçası. hele o nakarat yok mu ..
feridun düzağaç klasiği olmuş şarkılarından biri.

--spoiler--
ben senin gülbahçende oyunlarıyla mutlu
ve affedilmeyi çok seven yaramaz bir çocuğum

ve biri gidecekse, buralar gitsin...
sen gitme.
--spoiler--
feridun düzağaç'ın ölümcül şarkısıdır. hele sevdiğin ankaraya gitmişse, dinlenmemeli.

ama,
buralar* da gitmesin, sen de gitme. izmirini* bırakıp da nasıl gittin.
etkisinde kaldığım , giden birine ancak bu kadar güzel 'buralardan gitme' dedirten şarkıdır.