bugün

BEDELLi DETECTED!
maşallah. kıskananlar çatlasın. adam çakı gibi asker.
Birileri savasirken canini verir.
Birileri de bu savasin dizisinde oynayip 7 sülalesine yetecek kadar para kazanir..
Askerliği yapmış biri olarak bedelli askerlik yapanların böyle fotoğraf paylaştıkları zaman sinir oluyorum. Alacaksın bu tipleri operasyona da değil normal askerlik yapılan bir yere vereceksin. Çok uzun da değil 3 ay yeter bakalım yine böyle fotoğraf paylaşacak mı?

Adamın Twitter sayfasına baktım zaten reklam yüzü olduğu markalardan geçilmiyor. insan hiç değilse böyle bir konuyu reklam malzemesi yapmaz.
Asker kaçağı bıbıcııımın kontrol merkezinden ordu yönetirken resim çekilince laf etmeyenler kalkıp allahın gariban artistine laf ediyor ya, ne diyeyim ben size..
salak herif neyine güveniyorsun askerlik bile yapmamış. bedelli yapıp böyle saçmalamak tam bir çomar davranışı.
militarizmle ve hamaset edebiyatıyla halkına gaz verilen ve/veya sık sık manipüle edilmeye çalışılan memleketlerde prim yapan türden bir atraksiyon.
Askere o saçla bıyıkla gitsin keser de eline veriverirler.
Birileri kah gecenin ayazında kah yağmurun altında, çamura-kara bata çıka, üstünden mermiler uçarken, yanında arkadaşları şehit düşerken görev icra eder, birileri de çıkar bu olayların hikayeleştirildiği dizilerde-filmlerde oynar, bizim hayatımız boyunca bir arada göremeyeceğiz paraları cukkalar, ekmeğini yer.

ne diyelim?

- bu sadece, burak veya başka birinin suçu değil, dünyanın neresine giderseniz gidin bu işler böyle, mel gibson'da hayatı boyunca orduya hizmet etmiş insan değil mesela ama amerikan milliyetçilğinden ekmek yiyiyor hala. yani demem o ki hayat adil değil sadece.
illa paylaşacaksa gerçekten asker olan birini paylasipta belli edebilirdi düşüncesini kendisini paylaşması çok komik hele bedelli yaparak.
Bir paylaşımı ile, ne kadar gereksiz biri olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. O harekata katılmak, oturduğun yerden uniformalı fotoğraf paylaşmak ile olmuyor beyefendi.
geçeceksin bunları aga. 18 ay yaptık tek bir resim paylaşmadık. vatan borcu dedik.
Öyle kamuflaj giyerek, yanaklari sıkıp poz vermeye benzemez. Sosyal medya kuvvet komutani...
Yalıyor yalıyooor.
Duyarlar havada ucusmus.
Sanarsin ki bu baslikta yazanlar yemen cephesinde askerlik yapti.
Patates soymaktan eli şişmiş bebelerin vatan millet sakarya edebiyati hic cekilmiyo.
biraz komik bir paylaşım olmuş kabul ama art niyet yoksa ve temiz duygular ile paylaşılmış ise bir zararı yok abartmayada gerek yok .
burada askere gitmeyip , atıp tutan yazarlardan bir farkı yoktur.

yazıktır , vatan hainidir.

edit: benim gözümde askere gitmeye elverişli olup gitmeyen her erkek vatan hainidir. istediğiniz kadar eksileyin.
bakın bu adamın işi askerlik falan değil onun için yok kendisi gitseymiş savaşa, yok bedelli yapmışmış diye gömmeye kalkıp kendinizi tatmin etmeyin, ne yani sadece uzun dönem askerlik yapanlar mı operasyon hakkında konuşma, tepki verme hakkına sahip.
burak burjuva bebesi olum. bu adamlar zaten bi heyecanla yapıyor böyle şeyler. ünlü kişilerin çoğu bu konularda saftirik olduğu için ‘esas düşünce’nin getirdiği eksinin yaptığı reklam ve kastığı duyarı götürdüğünü hesaplayamıyor. bedelli askerlik yapmış asker profiliyle alakası olmayan bir fotoğraf paylaşmış olsa da en azından pkk propagandası yapan orospu çocuklarından olmadığı için makul görmek lazım zira bir de öyle orospu çocukları var... sağol burakçım, buna da şükür, takıl sen kafana göre... oyna amk, tribüne mi oynayacaksın neye oynayacaksan en azından böyle oyna amk.
tribünlere oynamaktır.

şimdi bu reklam hareketinden dolayı linci yiyince tv lere çıkıp "kimse bizim vatanseverliğimizi sorgulamasın" falan diye salya sümük ağlar da bu tipler.
Prim prim. Taptığınız para, taptığınız ün.
Böyle kafaların da, savaş dizileri çekip prim kasanların da, ulan sopunun da işte ben a..
Küfür etmeye utandım ama siz doldurun.

Ya ne aptal bir toplumuz aslında, bir beynimiz olduğunu ne zaman anlayacağız biz?

Allah askerime yardım etsin, bunlara da akıl versin. Komedi ya.
Bu adamlar yüzünden kamuflaj pantolon giyemez olduk. Şemdinli'de yaptım oğlum ben. Şakası bir yana pek de Sikimde olmayan paylaşım.
Takılmayın böyle önemsiz şeylere. Reklamın iyisi kötüsü olmuyor.
Dizi viralidir.
bi iki ay icinde vizyona girecek filminin reklamını yapıyor olmasaydı, kötü görünmezdi. ama bu riyakârlık, alçaklıktır.
üzgünüm bay bıyık, bizimle degilsin. zaten hic olmadin.
saç , sakal ve bıyık olmamış...yoksa show must go on.