bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sözcü ve fotogol gibi gazetelerin, gırgır gibi dergilerin sahibi, medya patronudur kendisi.
  eski başarılı gazeteci ertuğrul akbay'ın oğlu'dur.
  ... janus
 2. 2.
  40 yaşındadır.
  ... recomax
 3. 3.
  Ertuğrul Akbay'ın evladı gerçekten Fethullah Gülen'in 'evlerinde' mi kalmış; the Cemaat'in tezgahından mı geçmiş?

  Ertuğrul Akbay, namı diğer GÖLGE ADAM... Oğlu Burak Akbay ise Sözcü'nün patronu. Cemaat ile ilişkilendirme dedikodusu bitmiyor.

  Burak Akbay net yanıt verse, ne güzel olur? - Evet cemaat evlerinde büyüdüm ama cemaatten olmadım! Mesela...
  http://www.medyamanyak.co...si-fethullahci-olmus.html
  ... nevzatb
 4. 4.
  cemaat evlerinde yetişmiş bir f tipi örgüt fedaisidir. fethullahçıdır, dolayısıyla abdcidir. misyonu, sözcü gazetesi ile muhalif basını kontrol altında tutmaktır, kendi gazetesini öne çıkararak gerçek ulusalcı basın organlarının ön plana çıkmasına engel olacaktır.
  ... silifkenin yogurdu
 5. 5.
  ışık evleri denilen şer odaklarından yetişdiği iddia edilir. iddia sahibi, fehmi isimli bir şahıstır. şayet bunlar doğru ise karşımızda, yönlendirmeli bir medya var demektir.

  işin için c.i.a'nın taktikleri mevzu bahis olabilir, sahip efendisine hizmet eden kukla, kuklayı tutan efendi alt kadroları kendi çıkarları için sözde muhalif kılıfı ile yeni bir oluşuma hazırlama dahlinde yürütmekte.

  kısaca hiç kimse göründüğü gibi değil, herkes bir kaportayı kendine kılıf yapmış ama motorların hepsi amerika orjinli...
  marşa basan ve çalıştıran c.i.a motoru istediği yere sürende c.i.a izleyenlerler ise cahil toplum...
  ... goliaht
 6. 6.
  emin çölaşan'ın bugünkü yazısında adından övgü ile bahsedilen sözcü gazetesi sahibi.
  ... zagortenay
 7. 7.
  12 yıllık iktidarlar dönemlerini çırak-kalfa-usta gibi masonik terimlerler süsleyenlerin ''mason'' olduğunu iddi ettikleri sözcü gazetesi sahibi.

  (bkz: yahudi cesaret madalyası)
  1 -1 ... asfaloth
 8. 8.
  işi gücü başbakanı hedef almak olan gazete demeye dilim varmıyor yayının sahibi..

  ışık evlerinden yetişmiş diyoolar..

  --spoiler--
  Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay’ın Cemaat okullarında yetiştiği iddiaları üzerine başlayan tartışmaya Fehmi Koru, Sabahattin Önkibar ve Emin Çölaşan’ın ardından Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı da katıldı. Dumanlı, “Son yalan rüzgârı Sözcü Gazetesi üzerinden estirilmeye çalışılıyor. Kırk sene düşünseniz aklınıza gelmeyecek bir dedikodu yayıyor bazı çevreler ve maalesef temiz zihinlerde bile iz bırakabiliyor kara propaganda” dedi.

  FEHMi KORU DOSTLARINI HiÇ TANIMAMIŞ

  Dumanlı, Fehmi Koru’nun Star Gazetesi’nde Taha Kıvanç müstear ismiyle yayımladığı yazısında yer alan “Sözcü ise yıpratıcı bir muhalefet yapıyor, ama gaz alma işlevi de var. Turgut Özal'ın rahle-i tedrisinden geçmiş Ertuğrul Akbay ile yurtdışındaki 'Cemaat' evlerinde yetişmiş genç Burak Akbay, en kıyıcı kalemleri topladığı gazeteleriyle iktidara göz açtırmaz görünseler de, Sözcü'nün işlevi bence en samimi iktidar yanlısı gazete kadar önemli…” cümlelerini eleştirdi.

  “Kırk sene düşünseniz aklınıza gelmeyecek bir dedikodu yayıyor bazı çevreler ve maalesef temiz zihinlerde bile iz bırakabiliyor kara propaganda. Neymiş? Güya Sözcü Gazetesi’ni “cemaat” çıkarıyormuş. ilk duyduğumda “Pes vallahi! Bunu kim uydurmuşsa ya çok hince ya da çok cince bir şeye yeltenmiş” demiştim” diyen Dumanlı, yazısında şu ifadelere yer verdi:

  “Meğer yanılmışım. ilmine, irfanına, iz’anına ve insafına güven duyduğum bazı gazeteci dostlarımda bile iz bırakıp geçmiş bu iddia. Ciddi ciddi inanıp bunu konuşanlar var. Demek dostlarını, arkadaşlarını hiç tanımamışlar. Üzücü bir durum” Elde ne var ki böyle bir yanılgıya kapılsın insanlar? Güya iddia o ki bahsi geçen gazetenin sahibinin oğlu cemaatten bazı kişilerle arkadaşlık etmiş vaktiyle. Öyle bir şey söz konusu olsa bile (ki öyle bir bilgiyi teyit etmiyor hiç kimse), bundan yola çıkıp marjinal yayınlar yapan bir gazeteyi bile “cemaat”ten saymak doğru mu? Kesinlikle hayır!”

  ÖNKiBAR YAZMIŞ, ÇÖLAŞAN YANIT VERMiŞTi

  Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, “Sözcü'nün gizli sahibi Fethullah Gülen mi?” başlıklı yazısında Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay'ın Cemaat okullarında yetiştiği iddialarına yer vermişti.

  Önkibar, Fehmi Koru’nun o dönem yazmakta olduğu Yeni Şafak’taki yazısında yer alan "Cemaatın aklına bir kez daha hayranlık duymama sebep olan proje Sözcü Gazetesi'dir. Öğrenciliği Cemaatın Işık Evleri'nde geçmiş sahibi görünen delikanlıya buradan şapka çıkarıyorum. Eee neme lazım muhalefeti de yakın kontrolünde tutacaksın” cümlelerine değinerek “Bu yazıdan sonra Burak Akbay, "hayır Cemaat evlerinde yetişmedim" demedi. Niye acaba” diye sormuştu.

  Bu yazıya yanıt Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan’dan gelmiş, Çölaşan yazısında “Tövbe!.. SÖZCÜ nerede, Fethullah nerede!” diyerek tepki göstermişti.

  “Saymadım ama üç yıl içerisinde bu köşede en az 30 Fethullah yazısı yazmışımdır. Onun ipliğini pazara çıkaranlardan biriyim. O halde nasıl oluyor da, Sözcü “Fethullah’ın gazetesi (!)” oluyor?” diyen Çölaşan, yazısında şu ifadelere yer vermişti:

  “Şunu herkes iyi bilsin, benim gazetemin Fethullahçı olmakla uzaktan yakından ilgisi olamaz. Bu gazetenin bir yazan olarak ben ve bütün arkadaşlarım Fethullah’ın kim olduğunu, ne olduğunu, neye hizmet ettiğini en iyi bilenlerdeniz. Hakkında hiçbir soruşturma olmadığı halde Türkiye’ye gelemeyen, Amerika’da yaşamayı tercih eden, Türkiye’yi oradan yönetmeye kalkışan sıradan bir emekli vaiz!.. Bu konuda yazılanınız ve haberlerimiz arşivlerdedir. Sözcü’nün Fethullahçı olduğu konusunda bir kırıntı kadar kuşkum olsa, burada bir dakika durmam. Eyvallah bile demeden çekip giderim. Yalana bakın ki benim gazetem Fethullahçı olmuş!..”

  kaynak: odatv
  --spoiler--
  1 ... mehmedayaz
 9. 9.
  45 yaşında olan medya patronu.
  1 ocak 1971 doğumludur.
  sözcü, korkusuz, amk gazetesi ve gırgır dergisinin sahibidir.
  1 ... cevdo
 10. 10.
  Sözcü ve amk gibi gastelerin sahibi. Fetöden gözaltına alınmış.
  1 ... trinitrotoluen