bugün

sözleri yazar, şair, fikir adamı Ömer Lütfi METE ye ait olan şarkıdır. Ömer Lütfi Mete bugün hayata gözlerini yummuştur.
duyduğum en güzel türküdür.
an itibariyle dinlediğim harika türküdür.
her ne kadar istanbul'a atfedilmişse de ve bu dünyanın en muhteşem şehrini tam manasıyla anlatsa da bambaşka topraklarda istanbul hasreti çekerken dinlendiğinde adama daha da bir koyan türküdür.
şimdiye kadar yapılmış en güzel dizi müziklerinden birisidir.
dinlendikçe dinlenesi gelen türküdür.
gürkan uygun'un seslendirmesiyle kulağa daha güzel gelen türkü..
Çok güzel bir türküdür. Yürekleri ısıtır.
(bkz: replay tuşuna tecavüz etmek)
kurtlar vadisi pusu'nun en güzide parçalarındandır.
herkes bilmez memati'nin okuduğunu.
feleğe dayandım gülüm

öldüm de uyandım gülüm

bu kısmı beni aşırı derecede etkileyen türküdür.

(bkz: kurtlar vadisinin bize kazandırdıkları)
mal bul kazım.*
Sadece şehir değil dünya girdap.

En yakın arkadaşım ömürlük dostum kendisine köle gibi davrandığımı söyledi. Bunu çok sevdiğim birine söyledim doğru dedi. Üzüldüm ulan. Bu kadar piç miydim ki ben..

Oysa yaşama bilinç dışının kendini gerçekleştirdiği öykülerden biri gözüyle bakardım. Artık bakacak bir yön bulamıyorum. Sanırım artık insanlara olan inancımı kaybettim.
Memati nin ben giderim adım kalır dostlar beni hatirlasin tadında bizlere emanet etttigi tema müziğidir. Kazım bana mal bul Kazım diye gezdiği günler dün gibi aklimdadir. Gürkan Uygun Memati den sonra kaçak isimli bir dizide oynadı izlemedim. Şimdi de benzer bir dizide oynayacak yine izlemeyecegim ama Memati karakteri bir başkaydı vesselam.
diğer odada matematik çalışırken hayvan gibi sesle kurtlar vadisinden gelen ses.
https://m.youtube.com/watch?v=tv3Ll02IpNU

Tam duygulanmıştım ki alttaki yorumlar yine beni benden aldı.çok yaşayın emi.

görsel

görsel

Tanım:afedersiniz replay tuşuna tecavüz ettiren türkü.
Ev reklamında çalan Türkü. Nasıl bir bilinç altıysa kurtlar vadisinde çaldığını hatırladım.
önceleri nedendir pek beğenmezdim, ama bildiğin bayağı bayağı güzel olan parça.
feleğe dayandım gülüm, öldüm de uyandım gülüm
öldüm de uyandım...
feleğin bir suyu var.
su değil, kezzap gülüm.
su değil, kezzap.
sanıyorum ki yazar burada istanbul'dan bahsetmiş. çünkü bu şehir cidden girdap gülüm.
Hastasıyız efendim, ciddi ciddi hemde.
gürkan uygun'un güzel seslendirdiği bir parçadır.
klarnet versiyonu iç parçalar.
https://www.youtube.com/watch?v=Xb3I9me39II
Kaç kere dinlesen de bıkmadan dinleyebileceğin bi şarkı.