bugün

tüm arkadaşların facebook instagram twitter hesaplarının profil fotolarını karartmalarını bekliyorum.

acımızı paylaşalım dünyayla.çünkü dünyanın en mal topluluğu biziz.!!

edit : çok tepki aldım mesajla.

samimiyetime inanmayanlar için facebokok profilimde paylaştığım brüksel lahanasının fotosunu atabilirim.

edit 2 : ne kadar zıt düşünceliyiz arkadaş. beğenen ve beğenmeyen oranları kafa kafaya.

gidip gelip hangisi önde diye bakıyorum.
ben siyah gözlük taktım. dünyamda kararsın.

je süis müis yarram belçika.
görsel
görsel

acımız çok büyük azizim.
tam karartacağım bir gülme geliyor.
islamofobi'nin gelişmesini engellemek için dünyada hristiyanlar, yahudiler, hindular budistler bile bir şeyler yapıyor ama müslümanlar kıllarını bile kıpırdatmıyor,

işidle, talibanla el kaideyle aralarına mesafe bile koymuyorlar.
bir tane akpli tanıdığım var. Çocuk dilinin ucuyla bile işid'i eleştirmiyor. Çok sıkışırsa işid amerikan - israil projesidir diyor. Teröre karşı çıkmak yerine komplo teorisine sığınıyor yavşak.

islam ile terör yan yana gelemezmiş.

lan oğlum islam ile terör aynı anlama geliyor artık.

Çok açık söylüyorum; belçika'nın da, abd'nin de Fransa'nın da Türkiye'nin de islamofaşist terörün beslendiği coğrafyaya önleyici saldırı düzenleme hakkı vardır.

Teröre zımnen destek verenler, imkan sağlayanlar, silah verenler de teröristtir. Bu teröre destek veren her kim olursa olsun insanlığa karşı suç işlyenler uluslararası mahkemelerde yargılanmalıdır.

Profil karartmaya gelince; bence profil karartmayalım, onun yerine teröre destek veren akitleri ve diğerlerini deşifre edelim. Sayfalarındaki yorumların capsini alalım.

Bunlar sonradan lazım olacak. Çünkü pkk eylem yapınca inlerine gireceğiz diyen, ama işid eylem yapınca israilliler ölsün diyenler uluslararası mahkemelerde yargılanacaklar. insanlığa karşı üşledikleri suçun bedelini ödeyecekler.

terörist piçleri deşifre edin. caps alın.
görsel
Bele Olur mu.
(bkz: hassiktir bok)

Unutmadık, ankara bombacısının çadırlarını, pkk çadırlarını. Gebersin piçler...
Eğleniyormuyuz" belçika .. profil karartma ne amk. Milletini silktigimin yavsaklari bizde olunca kimse türk hissetmiyor. Avrupa yalakasi gotler belçikalı sieeee
fransa ve türevleri için profil karartmaya değmez.
Profilim için Brüksel'i yakarım ben. Amk pkk destekçileri.
Masum insanların ölümüyle billur geçmeyin. Bakın brüksel geçti hallerini görüyorsunuz. Bizim başımıza geldi. Sizin bi yakininiz da olabilirdi orda ölen yada yaralanan.
dünya üzerinde ölen hiç bir sivilin acısıyla dalga geçilmemesi gerekir. dünya üzerinde acının rengi hep aynıdır. bunu sanal dünyanızda ki profillerinizi alet etmeyiniz.
#Yemektelahanavarhewal.
bana sultanahmet'Teki , istiklal'deki ya da ankara'daki (2) patlamalar sonrasında profilini karartan bir belçikalı göster.
Bu sene de Facebook a yaradı her halta profil karart diye Emirvaki yapıyor.
Ülkesi için karartmayan kişilerin şovmen hareketleri, profilinizi s*kiyim.
Sosyal medya Otomatik olarak tepki vermeye koşullandırıyor. Ben bu nedenle bu tip konseptlerin halkı mobilize etmeye yönelik olduğunu düşünüyorum. Yani sadece Belçika fransa veya başka bir ülkede değil türkiyede ankarada bir bombalama olduğunda durum değişmiyor.

Bunu acı bir şekilde farkettim. En son bombalamadan önce birinde görüp profilimi an kara yaptım.

Aradan bir süre geçti facebook ile de ilgili değilim. Bir bombalama daha oldu. Ben yine facebook a girip an kara yapacaktim ama bir baktım zaten öyle duruyormus.

Anlatmak istediğim belli tepkiler vermemizi sağlayarak algimiz yönetiliyor ve teröre karşı tepkimiz normallestirilmeye çalışıliyor.

Facebook profilini karartirsan görevini yapmış gibi hissetmen sağlanıyor. Oysa demokrasilerde sivil toplum kuruluşları eliyle halk sürekli olarak yönetime katılır ama biz de kitlesel düzeyde katılım terör eylemi sayılıyor.

Belki bu yazdığım cümle bile suçu ve suçluyu ovmek sayılabilecek.
görsel
Sadece bunu paylaşırım.
karartın arkadaşlar dahada karartın.
Ik ben niet Brussel
Je ne suis pas Bruxelles
I am not Brussels.
neden?

benim ülkemi karartanlar için neden yapayım bunu?
üstadımın bir kubbesiyle seslenmek istiyorum avrupaya:
"tencere dibin kara
açtın gönlüme yara
gidiyorum gurbete
beni facebookta ara"

eyy bürüksel, eyy avruva!!.. istanbulda, ankarada bombalar patlarken neredeydinizz? benim ülkemde bombalar patlarken siz pkk ile halay çekiyordunuz! hepiniz oradaydınız bee!...
Bombayı patlatanlar için taziye çadırı kurup helva dağıtıyorum herkesi beklerim.
Ay hepsini artılıycaktım da dedim biraz yavaş olayım.

Alnından öpülesi yazarlar, yazarlarımız...