ilginç bir hollandalı orta saha oyuncusu. tam ortadan kayboldu derken sürpriz bir transfer gerçekleştirerek büyük takımlarda kalmanın yolunu buluyor. psv, chelsea, barcelona, middlesbrough formaları giymiştir. şimdi liverpool'da.
23 mayis 2007 liverpool milan macinin kahmranlarından. adam topa vurmayı bilmiyor, kontrol desen yok, ortalar dandik, şutu taca gidecek rakip takım kesmese. liverpoollu oyuncular ona atmak zorundaymış gibi oynuyorlar bir de. chelsea ile yapılan yarı final maçında da 120 dakika boyunca bir şey yapmadı meğer penaltı attırmak için tutmuş o kadar oyunca benitez. bu maç baktı penaltılara gitmeyecek çıkarttı. 2 maçtır sövüyoruz adama. damat sabri bile böyle oynasa fatih terim oyundan alırdı ama zenden daha yakın akraba heralde benitez ile.
liverpool'dan ayrılarak 2007-2008 sezonunda fransa'da marsilya forması giyecek olan hollandalı futbolcu.
adı baudevaaaayn şeklinde uzatılarak okunur. kendisi aynı zamanda tekvandoda kara kuşak sahibidir yanılmıyorsam.
2009-2010 sezonunun sonuna kadar, Sunderland ile anlaşmış, 15 ağustos 1976 doğumlu hollandalı.
gün itibarı ile 5-0 devam eden chelsea - sunderland maçında takımının şeref golünü atmış ve maçı 5-1 yapmış siyah kuşak sahibi.
kariyeri dalgalanmalarla dolu olan hollandalı kanat oyuncusu. fena futbolcu değildi, sürekli piyasası vardı.
2007 yılında liverpool şampiyonlar liginde final oyanrken rafael benitez in her şampiyonlar ligi maçında şans verdiği isimdi. o sene liverpool finale gelene kadar zenden şampiyonlar ligi nde liverpool un yaptığı 15 maçın galiba 14 tanesinde , ligde ise 38 maçında 15-16 tanesinde oynamıştı. yani tüm şampiyonlar ligi maçlarında benitez ona şans verirken , iş lige gelince kulübeye oturtuyordu.
bugün* doğum günü olan hollandalı eski futbolcu.
google'a bakmadan ilk ismi yazılamayan eski, fuleli futbolcu.
ismini okuyamadığım hollandalı.
Pes 6 oynarken sırf rafael benitez oynatıyor diye ben de yedeklerden alıp sol beke koyardım. Gerçi hızlı oyuncuydu savunmadan top sürerek iyi çıkardım zenden le.
Barca'ya 3-0 koyduğumuz maçta barcelona forması altında beşiktaşımıza karşı mücadele vermiş hollandalı kanat oyuncusudur .