bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kısa kollu kadın ceketidir. şu sıra revaçta olan kısa kollu ve bel kısmı göğsün hemen altında bitiveren, düdükümsü hırkalar da bu isimle çağırılır.**
    7 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    bo derek'in efsane haline geldiği film...
    2 ... ferrole
  3. 3.
    bir kalem markası.tüm lise hayatım boyunca kullanmıştım,maşallah hiç yarı yolda bırakmamıştı.sonra ne oldu bilmiyorum.hacıladılar galiba
    3 ... elendil
  4. 4.
    ünlü fransız besteci maurice ravel'in dinlemeye değer ve film olarak da izlediğimiz eseridir..
    5 -1 ... sogulcan
  5. 5.
    jayne torvill christopher dean ikilisi buz dansında bu parça eşliğinde sundukları seriyle bütün hakemlerden 6.0 puan alıp efsane olmuşlardı. tek kanallı trt döneminin unutulmaz anılarından.
    5 ... audrey
  6. 6.
    yalnız iki enstrümanla başlayıp,koca bir orkestranın eseri çalmasıyla son bulan,raveleseri.
    5 ... pucca
  7. 7.
    bir güzel,kaliteli kalem markasıdır.ayrıca seker,sampuan markası olarak da görülmüslügü vardır.
    1 ... cutcut
  8. 8.
    rotring kalemden sonraki ilk tercihim.
    1 ... balbassar
  9. 9.
    ravel'in bu eseri makinaların çalışmaısından esinlenerek ürettiği söylenmiştir.[özellikle bazı bestecilerde görülen bir eğilimdir bu mesela tren sesini yansıtmak gibi..]
    ... calderon de la barca
  10. 10.
    marka tarafından çıkarılan kalemler bir süre sonra vadesi yettiğinde aramızdan ayrılıp bolero cennetine giderler.* * gerçekten de bir süre sonra amaçsızca hiç iz bırakmadan kaybolurlar. etrafınıza sorduğunuz "benim bolerom nerde abi?" soruları da yanıtsız kalır. bununlar birlikte ucunda rotring/tombo* larda olduğu gibi ince bir demir çıkıntı yoktur. bu özelliği pek çoklarınca yazımı zorlaştırır. (bkz: kahvekremasi)
    2 ... kahvekremasi