1. 1.
    kısa kollu kadın ceketidir. şu sıra revaçta olan kısa kollu ve bel kısmı göğsün hemen altında bitiveren, düdükümsü hırkalar da bu isimle çağırılır.**
    7 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    bo derek'in efsane haline geldiği film...
    2 ... ferrole
  3. 3.
    bir kalem markası.tüm lise hayatım boyunca kullanmıştım,maşallah hiç yarı yolda bırakmamıştı.sonra ne oldu bilmiyorum.hacıladılar galiba
    3 ... elendil
  4. 4.
    ünlü fransız besteci maurice ravel'in dinlemeye değer ve film olarak da izlediğimiz eseridir..
    5 -1 ... sogulcan
  5. 5.
    jayne torvill christopher dean ikilisi buz dansında bu parça eşliğinde sundukları seriyle bütün hakemlerden 6.0 puan alıp efsane olmuşlardı. tek kanallı trt döneminin unutulmaz anılarından.
    5 ... audrey
  6. 6.
    yalnız iki enstrümanla başlayıp,koca bir orkestranın eseri çalmasıyla son bulan,raveleseri.
    5 ... pucca
  7. 7.
    bir güzel,kaliteli kalem markasıdır.ayrıca seker,sampuan markası olarak da görülmüslügü vardır.
    1 ... cutcut
  8. 8.
    rotring kalemden sonraki ilk tercihim.
    1 ... balbassar
  9. 9.
    ravel'in bu eseri makinaların çalışmaısından esinlenerek ürettiği söylenmiştir.[özellikle bazı bestecilerde görülen bir eğilimdir bu mesela tren sesini yansıtmak gibi..]
    ... calderon de la barca
  10. 10.
    marka tarafından çıkarılan kalemler bir süre sonra vadesi yettiğinde aramızdan ayrılıp bolero cennetine giderler.* * gerçekten de bir süre sonra amaçsızca hiç iz bırakmadan kaybolurlar. etrafınıza sorduğunuz "benim bolerom nerde abi?" soruları da yanıtsız kalır. bununlar birlikte ucunda rotring/tombo* larda olduğu gibi ince bir demir çıkıntı yoktur. bu özelliği pek çoklarınca yazımı zorlaştırır. (bkz: kahvekremasi)
    2 ... kahvekremasi