bugün

köylü ruhlu sefil pintinin tekidir.

ne demişler eşeğe altın semer vursan da eşek yine eşektir. bok gibi parası olduğu halde bir insan hala bim e gitmeye devam ediyorsa paralanmış ama zengin olamayı becerememiş insandır.

nedir bim? discount market tir. yani ucuzluk, basitlik yeri. daha doğrusu ucuz ve basit olanlara göre, tam olarak bu. siz hiç şık avm lerin içinde bim gördünüz mü? ne gezer. zenginsen eğer macro ya, carrefour a, migros a, tansaş a gideceksin, alt düzey insanlar için üretilmiş mamüllerden uzak duracaksın.
(bkz: cool adam çakması)
uykudan uyanmıştır, en yakın alışveriş merkezi bim dir.
paranın hesabını bilen insandır, kazanması zor olduğu için harcarkende tutumlu olmamasına şaşmamak gerekir.
çok zengin insanların ne macro nede migros ta işi olmaz yardımcıları olup bütün alış verişi onlar yapar. Hatta hangi marketten bile aldıklarını bilmezler yardımcılarının. istedikleri markete de girerler tabi insanları küçük düşürmeye gerek yoktur. (bkz: Zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
bim değil migros,real şu bu hiç farketmez eğer gidip alış veriş yapıyorsa maldır. eğer bok gibi para varsa alış verişini başkasına yaptırabilir.
insandır nihayetinde, beyni alt düzey işlemediği için, "bim alt düzey insanlar içindir" şeklinde bir düşünce yapısına sahip değildir.
Nereden geldiğini unutmak istemeyen kişidir. Bu düşüncede olan sözlük yazarları varsa hesap numaramı verebilirimdir.
Akıllı Adamdır, Kazandığı para ile .ötünü havalandırmayan adamdır. tebrik edilesi adamdır. güncel yaşamına devam eden adamdır.
belki de zamanında çok sıkıntı çekmiş insandır. bunun bilincinde olarak savurganlık yapmayan insandır.
siyasi alışverişin, eylem alanı!
parası bok gibi ise parasının nereye layık olduğunu bilen insandır. zira bok gibi olan hiç bir şey hazedilesi değildir.
(bkz: ay kokar o)
ne demek bim, bimden alışveriş yapıyorum ve de memnunum, teşekkür ediyorum emeği olanlara bu tarz kurumları açanlara, isteyen istediği yerden alışveriş yapar ne alaka yüksek insan düşük insan ayrımı, hem bir laf vardır;ayranı yok içmeye faytonla gider mıçmaya derler, büyük alış veriş merkezlerin de bimin olmaması, o merkezlerin yüksek kirası ve yönetim giderleridir, giderlerini kısarak daha ucuza mal satıyor, bizim o gururumuz yok mu gururumuz, işte bizi mahveden odur, marka olmadan giymem yok şunu almam, tabii ki kalite önemlidir, ancak kişinin kendisini bütçesine göre ayarlaması ve yaşaması daha önemlidir, türkiye gibi çoğu kişinin gelir durumu düşük olan ülke insanına bimden alış veriş ediyor diye, hor muamelesi yapmak,düşük görmek, edepsizlik ve saygısızlıktır.
bok kadar çok olan parasını kazıklanmak için harcamayan insandır.
belki de evi migros a tansaş a değil de bim e yakındır. (bkz: olamaz mı yani)
cimridir. bedava mezar bulsa girecek olan insandır. üşengeç şişman bir insandır.
parasının kıymetini bilen insandır.
evine en yakın market bim olan insandır.
en asil duyguların insanıdır.
aradığını bimde bulandır.
migrosa gidip domuz eti almayandır.
kendi alışverişini kendi yapandır.
bim merkezcidir.
bimcidir.
parasının bime gitmesini ister.
cemaatçidir.
bimde alışveriş yaptığı için bok gibi parası vardır. devir tasarruf devri. evet.
bu parayı nasıl yaptığı ortadadır, tasarrufu seven biridir. öldükten sonrası bellidir; çocukları mirasını pay ederken birbirlerini bile öldürürler. o derece bok gibi de miras bırakır.
parasını kazandığı cemaate vermektedir. nasıl olsa paraya sıkışınca aynı cemaat yardım edecektir. böylece sermayede bir kayıp yaşanmaz. bir nevi mason örgütlenmesi...
dost yoğurtu seven insandır. ne kadar param olsada vazgeçmeyeceğimdir nitekim.
(bkz: kuşlu regal reklamı)
(bkz: aklımı seveyim)
liseli saçmalığı.

ruhlar gelişme halindelerken genellikle paraya acayip tav olurlar. bazı ruhlar gelişimlerini tamamlayamaz, o ruh halinde hayatlarını bitirirler, bazıları gelişmeye devam eder, ve gidilen mağazanın isminin değil oradan satın alınan malın işlevselliğinin esas söz konusu olan konu olduğunu anlarlar.

ben iyi marka bir viskiyi yarı fiyatına bim´de bulabiliyorsam, iki kat para vermeyip gider bim´den alırım. çünkü viski aynı viskidir.

bu sözlükte yazmaya başlayalıberi "geleceğimizi emanet alacak" bugünün liselilerinin tanıma imkanını daha bir iyi buldum. bundan dolayı da geleceğimizden resmen korkmaya başladım. zor bizim işimiz be.