1. 1.
  9 ağustos 1928, new york doğumlu olan boston celtics tarihinin en fazla asist yapan oyuncusu (6955). 1957 yılında mvp seçilmiştir.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Bob_Cousy~türkçe~

  http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Cousy~ingilizce~
  ... stockton to malone
 2. 2.
  gelmiş geçmiş en iyi oyun kurucu. boston celtic formasıyla efsaneleşmiş, bugün biz basketbolseverlerin sahada gördüğü bir çok hareketi -ki guardlara has hareketlerden bahsediyorum- icad eden kişi olmuştur. nba tv müdavimleri onu "1000 reason to love this game" konulu videolardan hatırlayabilirler.hani şu topu bir kolundan bir koluna ensesinin arkasından geçirip "jason kidd" diyen kişi.
  -1 ... bountyhunter
 3. 3.
  turnikeyi ve bacak arasından top geçirmeyi icat etmiş ilk süperstar guard.
  ... jordan pippen rodman
 4. 4.
  nba tarihinin en iyi 50 oyuncusu arasına girmiştir.
  ... superbamm
 5. 5.
  9 ağustos 1928 doğumlu eski basketbolcu. 1,85 boyundaydı ve oyun kurucu pozisyonunda görev yapıyordu. nba kariyerinde boston celtics ve cincinnati royals formalarını giydi. 1950-1963 yılları arasında formasını giydiği boston celtics tarafından 14 numaralı forması emekliye ayrıldı.

  kariyeri boyunca yakaladığı başarılardan bazıları:

  - 6 kez nba şampiyonluğu yaşadı.

  - 1 kez en değerli oyuncu seçildi.

  - 2 kez all-star maçının en değerli oyuncusu seçildi.

  - 13 kez all-star seçildi.

  - 10 kez ligin en iyi beşine seçildi.
  ... tearsofcold
 6. 6.
  tarihe adını altın harflerle yazdırmış aman efendim müthiş guardmış falan filan. abi o nasıl içeriye penetre etme şekilidir. o nasıl şut atmaktır o nasıl top sürmektir. tamam basketbol 60 yıl önce böyle değildi kabul ama adamda gram top kontrolu yok. resmen lisede filesi olmayan potalarda kundura ayakkabı ile top oynayan kafasında 2 kilo jole olan yeni ergenler gibi şut atıyor. diğer o dönemin elamanlarına bakıyorum o kadar göz zevkimi bozmadılar.

  https://www.youtube.com/watch?v=5QCP6mMMH2Q+
  -1 ... you touch me tralala
 7. 7.
  Döneminin çok ilerisindeydi.
  1 ... dr j julius erving