bugün

Türk malı scania.
Bmc (british motor company). Yerli ve milli? Yahu bu adamlar ingiltere'de morris ve austin'leri uretirken ordaki faaliyetlerini bitirip turkiye'de uretim yapan unlu ingiliz markasi degil mi? Ha siz diyorsunuz ki italyan fiat markasi mirafiori ve super mirafiori'lerin adini dogan, sahin, kartal ve serce yapınca onlarin hepsi yerli ve milli oldu?? iyi iyi siz devam edin böyle.
Yerli kelimesi bu konu için mantıksız ama satışta olmadığı için altına yatıp üstünden çıkma şansım da yok zaten az çok tasarım ve sesinden de anlaşılacağı gibi motor cummins tasarım da Avrupa’dan harmanlanmış olmalı iç tasarım uçuk olduğu için opsiyon cep yakabilir şanzıman da tiptronik yada otomatiğe gelemedikleri için hala geri sayılırlar sonuç olarak türevlerine göre benzer fiyatlandırmalara da tabii olacaktır çok da sevinmeyin.
bmc yeni tasarım dilinde nerdeyse tüm araçların şeklini iyileştirmiş. bu kamyonunda iveco dan hallice olacağını sanıyorum. tasarım ve kabin konusunda bayağı kendini aşmıştır. imalatı da düzgün yapılırsa türkiye ve çevresi ülkelerde alır yürür. hala satışa çıkmaması kötü olmuş.
585 milyon lira devlet teşviğini kaptıktan sonra tuğra da koyarlar rte de.
Fabrika çıkışlı olarak arkasında osmanlı tuğrası olacağını düşündüğüm araç. Motor gücü de 2023 olabilir.
Gücü 2023 tork olmayacak arkasında tuğra da olmayacak yerli motoru yok 585 milyonun karşılığı ise bu olamaz.
%100 yerli ve milli, son derece düşük bütçelerle tasarlanmış yüksek performanslı bir ürün..

kıskanmayın lan develer..
Ne oranda yerlidir bilmiyorum ancak kullandığı motor Cummins ISB6.7E6C