sukut-ı hayal. bazen bir şekilde, bu blog açılır, birkaç yazı yazılır, yazılır, yazılır. az biraz da eşe dosta reklam yapıldıktan sonra blog sahipleri daha da heveslenir. bir süre sonra yazılanları okuyanların sadece blog sahipleri olduğu anlaşılır. ciddiyet kırılır. artık daha yavşakça şeyler yazılır, çizilir. yeni bir fenomen olma umuduyla açılan blog, birkaç saçı yağlı arkadaşın oyun parkına dönüşür. evet durum tam da bundan ibarettir.
Zor iştir. Açması değil devam ettirmesi zordur. Üstteki yazar dostuma aynen katılarak şunu da eklemek isterim ki blog açmak için doğru bilgi ve birikim gerekir. Öyle ha deyince bir heves girilen is olmamalıdır.
herhangi bir izin gerektirmez.
7 yıldır kullandığım yazıhane mecrası. Tumblr'da yıllardır yazıyorum. Büyük bir kitle takipçim de var. Yolda görüp tanıyanlar bile oldu. Ama içini dökmekten başka bir işe yaramıyor. Hayat yine aynı.
sosyal medyanın çok kullanımlasının sonucu olarak insanlar artık blog sitesi de açmayı düşünmeye başlıyor. bu nedenle de internet kullanıcılarının blog açmak için arayışa girdiğini söylemek çok da yanlış olmasa gerek.
şu an karar verilen. birkaç bir şey yazarız belki.
Wix ile blogumu kurdum ama daha biçim verme seasinda. Baktım, araştırdım; takipçin ve ziyaret edilen kisin artarsa o oranda para kazanıyorsunuz. Dedim okul bitmeden azıcık para kazanayım. En azından idare edecek kadar. Yazmak istediğim mecralar baya fazla; başta kendi alanım hukuk, edebiyat, sosyoloji, psikoloji,felsefe ve tabiki ekonomi. Kurup,yazıp, bakacağız. Yolumuz açık olsun. Hepinizi beklerim.
hergün 50 kez yaptığımdır. ve hergün 50 kez başarısız olduğum..