bugün

akilli telefon. piyasaya yeni cikmis blackberry nin son oyuncagi. HSDPA * si , 3N ozelligi olan telefon. Tabi ki N95 te gorulen navigasyon sistemi de mevcut. bunun disinda 3G ,wi-fi gibi niteliklere de sahip tabi..

Turkiye'ye turkcell in getirdigi ve reklamlarinda sarp apak in boy gosterdiginide belirtmek gerek.. bir de soylentiye gore 99 ytl taksitle sahip olunabilecek bir telefonmus..

Bunun ustune;

-Alınabilir mi?
-Sizce?
inanılmaz kullanışsız aygıt. yanında taşımaya değmez. o derece.
bilgisayara baglandiginda, farkli isletim sistemlerinden dolayi, ana bilgisayarin icine yaratik* girmis nostromo gibi davranmasina sebebiyet veren simarik, sosyetik alet, edavat. mecbur degilseniz yerine motorola moto q alin efendim. boyut ayni, islev ayni, ustelik gece disari ciktiginizda, yemege falan goturdugunuzde daha az para harciyor.
kullandığım kadarıyla en iyi en başarılı blackberry serisi. şu an 9000 modeli var türkiye'de...
blackberry storm'a göre klavye avantajı çok daha fazla, diğer modellere göre daha stabil, hem wi-fi hem 3g avantajı bir arada.
not: bi sürü bb modeli kullandım evet, en azından türkiye'deki tüm modelleri.
divx filmeri ileri ve geri sarmaya işlemcisi yetmeyen telefon. yani bir filmin yarısında kalıyorsunuz daha sonra tekrar izlemek için açtığınızda filmi kaldığınız yere alamıyorsunuz. amma görüntü kalitesi çok yüksek ve bununla beraber divx'te alyazı okumasını sağlayan bir program ile kırkbeş dakikalık dizileri mükemmel izlyebiliyorsunuz.
ekran
--
dokunmatik ekran : hayir
ekran çözünürlüğü : 480 x 320 piksel
renk sayısını görüntüle : 0.065 m
ekran özellikleri : tft lcd

işlemci
--
işlemci : intel xscale
işlemci hızı : 624 mhz

hafıza
--
bellek kartı : microsd/sdhc
dahili hafıza : 1024 mb
flaş kart desteği : evet

fotoğraf makinesi
--
tümleşik kamera : evet
fotoğraf makinesinin çözünürlüğü (megapiksel) : 2.0 mp
gömme flaş : evet
dijital zum : 3 x

bağlantı
--
standart bağlantı : mini-usb
kulaklık bağlantısı : 3.5 mm
kablosuz bağlantılar : evet

--
ağ arabirim tipi : umts/gsm/edge/hsdpa
işletim frekansı : 850/900/1800/1900/2100 mhz

mesajlaşma
--
mms (multimedya mesaj servisi) : evet
e-posta : evet

ses
--
fm radyo : hayir
polifonik melodi : evet
polifonik melodi adedi : 32
oynatabilen formatlar : 3gp, mp3, wma9 (.wma/.asf), wma9 pro/wma 10, midi, amr-nb, pro aac/aac+/eaac+
müzik oynatıcı : evet

ağırlık & boyutlar
--
ağırlık : 130 g
boyutlar (g x d x y) : 66 x 12 x 114 mm

enerji yönetimi
--
pil performansı : 1500 mah
konuşma süresi (gsm) : 5 saat
bekleme süresi (gsm) : 324 saat

veri aktarımı
--
bluetooth : evet
kızılötesi veri noktası : hayir
bluetooth versiyonu : 2.0+edr
data network : gprs,edge

klavye
--
klavye düzeni : qwerty

gps performansı
--
gps alıcısı : evet

blackberry bold 9000 fiyatları ve satan mağazalar:
http://www.alisverisrobot...ckberry-bold-9000-fiyati/
Su anda bu entryi girdigim, dunyanin en iyi iki telefonundan biri. Digeri icin (bkz: nokia 6630)
bazen sapıtsa da sevdiğim telefonum. bataryayı çıkarıp takınca her şey normale dönüyor zaten.
blackberry bold 9900 modeli tamamıyla harika bir telefon. her ihtiyacınızı karşılayabilecek düzeyde. hızlı, içerik bakımından zengin ve iş üzerindeki ihtiyaçlarınıza yanıt veren bir telefon. iphone yerine önerdiğim bir model.

tek bir eksiği var, radyosu yok. ilginçtir, sebebini bilmiyorum.