bugün

bir bülent arınç atasözü.

1. maaşları sanki kendi ceplerinden veriyor gibi sözler edebilen kişi yorumu.

2. seçilemeyecekleri korkusuyla, halkın emeğini kullanıp suistimal etmek isteyen anti zeka eseri.
"Biz giderken hazineyi bile soyacağız" sözünün farklı anlatımıdır. Beklenir mi bunlardan? Tabiki.
Gidersek her şeyi üzerimize yaparız tehdididir.

Kaynanadan bile vergi alan bir hükümetin düzenini ben ele alsam değil 3 ay 30 yıl götürürüm..
hani neresinden tutsan elinde kalır ya, işte bu söz de onlardan biridir,, batmışlar bir kere sallayıp duruyorlar, yoksa kendileri de çok iyi biliyorlar artık sonlarının iyice yaklaştığını.. https://pbs.twimg.com/media/Bfj3hGXCUAAd7nN.jpg
Ecevit zamanında deprem yardımlarıyla ödenmiş maaşlar. Onu kasdetmiştir.
3 ay boyunca bu duruma dayanabilecek insanların olacağını düşündüğüm iddia. 3 ay süper. 3 ay aç gezmeye razıyım. arabamı satarım. gidiniz.
garip bir Bülent sözüdür.

neden ödeyemeyecekler peki? siz giderken götürecek misiniz paraları yanınızda? devletin kasasını boşaltıp da mı gideceksiniz? ortaya bi laf atıyosan gerekçesini de söylemen lazım.
Denemekten zarar gelmez. Hadi bi defolun gidin, 3 ay sonra ödenmemişse geri gelirsiniz söz. Aramızda para toplarız da öderiz yeter ki gidin.*
giderken hazineyi boşaltacakları için sülaleleri rahat...
Siktirin gidin biz 3 ay size maas veririz seklinde cevaplanasi soz obegi.
sadece son 3 ayda maaş vermek için ne yaptıklarını merak ettiren açıklama olmuş bu. tek bir olasılık var ve herkes hemfikir sanıyorum.
meali: ekonominin amına koduk. bizden sonra bizim kadar ustalıkla kirli işler çevirerek ülkeyi daha da pisliğe batıracak hükûmet bulamazsınız.

resmi rakamlarla %11, gerçekte en az iki katı işsiz var. her 5 aileden 3'ü yoksulluk sınırının altnda can çekişiyor. kadın istihdamında sonlardayız. dış ticaret açığı 100 milyar dolar. 13 milyon kişi bankalara borçlu.

bunları babam mı yaptı?
(img:#577192)
görsel
(img:#577194)
(img:#577195)
görsel
(img:#577197)
(img:#577198)
görsel
görsel
görsel
akp secmeninin agzina sakizdir. camiler ahir olmasin next week.
siz gelmeden maaş ödenmiyordu zaten, takas yapılıyordu. siz geldiniz maaş ödenmeye başlandı, parayı da siz buldunuz hatta.
Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek mi desem aba altından sopa göstermek mi desem ? bu ülkeden artık umudum yok sözlük.
anca aklı bir karış havada göt kılı olmaya meyilli memurları korkutacak söz. at yalanı sikeyim inananı demişler. arınç'ın siyasi ahlaktan ne denli yoksun olduğunun kanıtıdır.

korkutarak, tehdit ederek, bak bizi seçmezseniz aç kalırsınız diye aba altından sopa göstererek siyaset yapıyorlar hala da demokrasi diye bik bik konuşup ağlıyorlar.
olm ben bunu anlamadım lan. cebinden mi ödüyorlardı akp li bakanlar maaşlarımızı. bütçe falan ayrılmıyordu yani ? benim seviye 'madem fakiriz o zaman para basalım' seviyesine indi şu an. arınç indirdi ama. bu ne demek lan şimdi.

tamam sakinim.
Düşündürücüdür. Ak partinin kıymetini bilin. Aşikâr.
doğrudur. başbakanımız sayesinde bugünlere gelmişizdir. allah ondan razı olsun.
habertürk' ten fatih ile abdullah düşünsün, bana ne amk!
"Şeytan sizi fakirlikle korkutur ve size çirkinliği ve hayâsızlığı emreder." (bakara 268)
memleketin geldiği durumu en iyi şekilde özetlemektir. artık kamu bütçesi ne hale geldi ise, biri rezilliğin farkına varırsa tekrar düzene girmesi ne kadar zaman alacak itirafıdır bir nevi. ama hala bu açıklamayı duyup "aman o zaman allah başımızdan eksik etmesin" diyebilecek ak iqsuzlar vardır.
duyanda cebinden ödüyor zannedecek. giderken hazineyi boşaltıp gidecekleri için açık sözlü takılıyor aklısıra.
bahsi geçen maaş alamayacak kesim rasim ozan kütahyalı ve benzeri yalamalardır. onlar zaten niye maaş alıyorlar ki?