1. 1.
  aynı çatı altında aynı amaç için birleşme, "bir" olma, beraber hareket edebilme ve yaşayabilme becerisi.
  1 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  bu sıralar ülkemizin en çok ihtiyacı olan hissiyattır.

  hepimiz bir olalım. bölünmeyelim. bölünürsek sindirirler.
  2 ... en zayif halka
 3. 3.
  güzide ülkemiz türkiye'de olmayandır. en basit tartışmaları* hızlı bir şekilde kavgalara dönüştüren aziz halkımızdan bunu beklemek haksızlıktır, kabul edilemezdir zaten. Neyse; yazıyı uzatıp sizleri daha fazla tutmayayım, gidin youtube'da video altlarında ve bilumum sözlüklerde birbirinize küfür etmeye ve birbirinizi yemeye bakın. haydi, hayırlı işler.
  ... bozkirda gecen geceler
 4. 4.
  "Birlik ve beraberlik nedir?

  Rağmen ve ama kullanmamaktır. Zamirlerle meşgul olmamaktır. Simidi vapurda, ciğeri sokakta, şekeri parkta tüketmektir. Gülden ibrahim, telden Veysel, Mandalinadan Nasrettin yapmaktır. Birlik ve beraberlik nedir? Bölüşmenin fırında, paylaşmanın elmada olduğuna inanmaktır. Susmayarak da metin olunabileceğini, atlamayarak da engel aşılabileceğini fark etmektir. Birlik ve beraberlik nedir? Suistimal edilmekten korkmanın insanların acılarına karşı kayıtsızlığa götürdüğünü görmektir. Sevmenin inanmaktan, inanmanın bilmekten, bilmenin sanmaktan önemli olduğunu kavramaktır. Birlik ve beraberlik nedir? "Birlikte yaşamak" değil "bir ile yaşamak" tır.

  Birlik ve beraberlik nedir? Gerçeği değil hakikati anlamaya çalışmaktır.

  Gerçek nedir? insanlar ölür.

  Hakikat nedir? Ölüm vardır."

  bahadır cüneyt yalçın / afili filintalar
  1 ... kanuni sultan sinan
 5. 5.
  birlik ve beraberlik içinde olmamız gerek savaş çıkacak bak gibi şeyler demek istiyorum ama olmuyor.. ülke o kadar çok bölünmüş farklı gruplar o kadar farklı duygu ve düşünceler içindeler ki olmaz diyorsun ya bu ülkede birlik beraberlik falan hikaye olmuş laf salatası sadece. terör olaylarından sonra doğal afetlerden sonra, seçimlerden sonra dile getirilen anlamsız bir sözcükler bütünü ne söyleyen inanıyor bu sözlere ne dinleyenler...
  ... vinter is coming
 6. 6.
  akp iktidarı olduğu sürece olmayacak şeydir.
  yandaş ve muhalif kavramlarını, toplama kamplarını yaratanlarla böyle bir kenetlenme herşeyden önce vicdan engeline takılır.
  -1 ... mudahil
 7. 7.
  bugunlerde ulkemize ve milletimize en gerekli olan eylemdir. basbakanindan tut cumhurbaskanina kadar bu ulkeyi satmaya calisan herkese inat yapilacak tek seydir.
  ... tek rakibim cenaze araci
 8. 8.
  su siralar yapamadigimiz uygulayamadigimiz bir olma durumudur.
  ... pamelaaa
 9. 9.
  Birlik ve beraberlik homojen yani tek tip olmayı gerektirmeyen öğelerdir. Savaş çıkmayacak, çünkü Türkiye diplomatik ilkelerine bağlı bir Avrupa ülkesi olarak dış ilişkilerini yürütecek ve yönetecektir.
  ... burax
 10. 10.
  ''türk erkeklerinin erken boşalma sorunu'' tarzı entrylerle asla sağlanamayacak olgudur.

  ondan sonra neden ördeğe vardın? ee amk en azından '' aşkhım ben daha gelmedim'' demiyor. işiniz bitince arkanızı dönüp uyuyabiliyorsunuz.
  ... kizkulesiylecikanadam