bugün

anlamıyoruz.
kime göre neye göre müslüman? millet birbirini tekfir ediyor zaten ve insanın karar vermesi gerekiyor. namaz kılmayan kimsenin dini yokmuş bir hadise göre? ve imanla küfür arasındaki fark namaz kılıp kılmamakmış. ben anlamıyorum. insanlarla iyi geçinelim. kavgasız, tartışmasız, barış içinde, mutlu mutlu yaşayalım.
- yere tükürüyorsa.
- yolda kadınları- kızları zevkle izledikten sonra " tüüü ,allah belanızı versin.çatır çatır yanacaksınız ceehennemde " diyorsa. müslüman takliti yapan puştun biridir. eğer bunları yapmıyorsa gerçek müslümandır.
Serfetöcünün tüm yobazları muallak ilan etmesine, paragözün ise ilginç cinsel fantezilerini ortaya dökmesine vesile olan sorudur.

ikincisi ilk önermeyi haklı kılıyor.
Kitaptaki yasaklanan şeylerin tümünü yapıyorsa, bu türk tipi müslümanlıktır.
çok çabuk yemin ediyor.
Imanla paranin kimde olduğunu bilemezsin diye bir söz var siz takilmayin bunlara ama hiç dinden bahsetmeyen isine ticaretine allahin adini katmayan her yerde nazaz kildigini bas bas bagirmayan olabir diyorum ama musluman değil allahin istediği bir kul.
hristiyan olduğumu öğrenince birden "müslüman kesilmesinden"...
haa niye bele dedim
ulan ateisttim diyen adamlar bile "kuranı okudun mu?" falan falan diye müslüman kesilmeye başlıyodu.
inancın Ne diye sorarak?
anlayamazsınız...
Müslüman kalp kirmaktan , hakka girmekten , yalan söylemekten kaçar. Sakin ve sade yasar. Lüks ve şatafattan uzak durur.
yeni bir uygulama kurdum nfc özelliğiyle anlaya biliyorum. kisiye telefonu yaklaştırınca bildirim geliyor.

mesela adam sakallı habire din konusuyor ama kul hakkı yeme falan var. uygulamayı açıp kişiye uzatıyorum. münafık diye bildiri geliyor.

saka mısınız ? banane neyse ne o kişinin sorunu inancı onu ilgilendirir beni değil. ben insan mı değil mi diye bakarım kişilere.
yeni bir uygulama kurdum nfc özelliğiyle anlaya biliyorum. kisiye telefonu yaklaştırınca bildirim geliyor.

mesela adam sakallı habire din konusuyor ama kul hakkı yeme falan var. uygulamayı açıp kişiye uzatıyorum. münafık diye bildiri geliyor.

saka mısınız ? banane neyse ne o kişinin sorunu inancı onu ilgilendirir beni değil. ben insan mı değil mi diye bakarım kişilere.
Davranışlarından. Kendisini ve dini övgü kelimeler kullanmıyorsa has müslümandır. Malum artık günümüzde Allah kitap diyenden korkar olduk. Ama şöyle birşey var para ve imanın kimde olduğu belli olmaz sözü çok doğru. Geçtiğimiz Ramazan ayında upuzun saçlı dövmeli bir genç görmüştüm iftarı bekleyen.
müslüman olduğunu anlayamıyorum. ama işine gelince "hükümm hükümm, nass nass" bıdı bıdısı yapar, dolar vurgununu vurduğu gibi hükümü nassı rafa kaldırırsa dini çıkarlarına alet ettiği ve münafık olduğu sonucuna ulaşabiliyorum.
ota boka bismillah diye başlıyorsa müslümandır.
Ahlakı etek boyunda , haramı alkol oranında , hakkı kubbe altında arıyorsa müslümandır
olur olmadık yerde sen namaz kılmıyor musun diye sanki aşağılar gibi sorunca.

abdestim yok diye geçiştiriyorum. alfa olmak bunu gerektirir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar