bugün

sevdiğin veya gelmesini istediğin, umut ettiğin birini beklemek.
bekliyorum onu peki kim o bilmiyorum sadece bekliyorum gelmesini. sohbetini özlediğim hiç bilmediğim halde, düşüncelerimizi paylaşmayı özledim hiç paylaşmadığım halde. ismi ne onu da bilmiyorum tek bildiğim beklemek bir can dostunu. hayal kırıklığına uğramayı hiç mi düşünmüyorum bunu düşünürsek hiç hayal kuramayız ki onlar yaşandıkça daha olur hayaller kuracağız. onda kendimi görüyorum belki o yüzden bekliyorum. vazgeçmek olmayacak bu beklemede vazgeçeksek baştan başlamamak gerekir. bu beklemek güzeldir hayalindeki gibi olursa. beklemenin özünde inanmak vardır güzel bir sohbete olan inancımdan. gel ey beklenen, o güzel sohbetinle, fikirlerinle, düşüncelerinle derdinle, mutluluğunla gel ruhum.
belkide hiç gelmeyecek birini bekliyorumdur anlamsızca. saatlerce, günlerce aylarca beklemek. peki ya gelmezse bu ihtimali düşünmek bile canını sıkarken gelmezse hiç o zaman ne yapacaksın. bilinmezlik sadece susarsın gözlerin bekler gelmesini onun.
bir umut vardır geleceğine dair onun, o umut olmasaydı beklemekte olmazdı. sadece yüzde bir tebessüm bıraktıracak bir sohbeti bekliyorum. geleceği bilemeyiz doğru ama inanç var insanın içinde onun geleceğine ve güzel bir an olacağına dair.
ağaç olmak. soğuktan taş kesilmek. gitmekle gitmemek arasında ikileme düşmek.
ne diye beklersin onu be kalbim, be aklım. hayran olmuşsundur belkide ona, belkide sıcak, samimi bir sohbettir istediğin. dost diyebilceğin birisi yok belkide ondan bekliyorsundur dost oluruz belki gerçek bir dost. aklın zaman zaman vazgeçmeye çalışsada kalbin onda senide ikna ediyor. bekleyişimin sebebi manevi hislerdir belkide ondan.
geliceği güne kadar yazmak istersin. yazarak beklemek sabrını arttırıyor. beklemekten başka birşey gelmez elden hele bir gelsin de beklemek güzeldir, sonunda vuslat varsa.
ne zama gelecek biliyor musun hiç. umduğun şey ise pek yakın.
Genelde ne zaman geleceği bilinmez sadece beklersin. Bazen pencere kenarında. Bazen otobüsün en arka cam kenarında. ama yine de beklersin vazgeçmezsin gelecek diye umut edersin. Bunlar bir takım boş hayaller gençler uyanalım ve gerçekleri görelim.
yalnızlık durağında bekliyorsun onu gelsin de kurtarsın seni şu sahte benliğinden. beklenen gelmicek belki de geldiğinde bekleyeni olmayacak.
gel sadece gel tek isteğim güzel bir sobet, can dostum.
bir gün herkes beklediğine/sevdiğine kavuşacak dediler. bekliyoruz efenim.

--spoiler--
el intizaru eşeddü minen nar ( beklemek ateşte yanmak gibidir. ) *
--spoiler--
beklenen seni seviyorum buna inan, beklemeye davm mı bilinmez ama bir umuttun sen yaşam umudu.
beklemekten yorulur onu hayallerinde aramaya başlarsın belki oradadır diye.
bulamazsın beklemeye devam edersin o güne kadar.
beklmekteki o ilk zamanlardaki heycanın yok olmaya başlar biraz zaman geçtikçe.
ama düşünüyorumda o geldiğindeki heyecan ilk andaki heyacanı da geçip kalbini öylesine coşturacak.
geleceği güne kadar beklersin.
beklersin ve o gelmez.
işkencedir.
henüz tanışmadığın birini beklemek daha çok acı verir.
uzun zaman olmuştur bekleyeli ama hala yoktur belki trafikte takılmıştır ondan gelememiştir. sabırla beklersin onu gelecektir biliyorsundur.
o içindeki gelecek umudu tükenmeye yakındır.
beklemekten vazgeçmenin eşiğindesindir.
sadece bir adımın kalmıştır.
gideceksin o boşluğa bunu istiyorsundur, anlamışsındır.
beklersin beklersin gelmez. bir an düşünürsün acaba evine doğru yol mu alıyım? hem böylelikle buluşma süremizde kısalır, yolda karşılaşır sarılırız diye. ama sonra dersin yok canım bekle kendi gelsin kendini o kadar düşürme oğlum. telefonu cevap vermez tabiki. en sonunda ya uzaklardan görünür ya da siz vazgeçersiniz.
işte böyle bir şey.
günden güne vazgeçmeye daha da yaklaşırsın, farkında olmadan.
bohem hayatı yaşayayacaklar diye insanların kendini kasması sonucu oluşan olaydır.tek yaptıkları hayatı kaçırmaktır.zavallı insancıklar parazıt gibi illa birine ihtiyaçları vardır var olmak için ve yaptıkları kotu seylerı ustune yıkacak ya da ıyı seylerı bahane edecek bırıdır bu kısı sadece.acıyorum bu kendını cok bır bok yapıyor sanıyorlar. beklemek ne lan sıktır et o kadar onemlı olsan bekletmek zorunda bırakmazdı senı zaten.
sabır gerektirir.